Poznańska Kolej Metropolitalna wystartuje wiosną 2018 roku

Czytaj dalej
Fot. Waldemar Wylegalski
Norbert Kowalski

Poznańska Kolej Metropolitalna wystartuje wiosną 2018 roku

Norbert Kowalski

W marcu przyszłego roku mają wystartować pierwsze cztery połączenia w ramach Poznańskiej Kolei Metropolitalnej. Na początku pociągi pojadą do Jarocina, Wągrowca, Nowego Tomyśla i Grodziska Wielkopolskiego. W poniedziałek podpisano w tej sprawie porozumienie.

– To historyczny moment i ogromny sukces, bo udało się doprowadzić do porozumienia wielu gmin i powiatów

– nie ma wątpliwości wicemarszałek Wojciech Jankowiak.

W poniedziałek w Urzędzie Marszałkowskim władze Poznania, powiatu poznańskiego i województwa wielkopolskiego podpisały z porozumienie z wielkopolskimi gminami i powiatami dotyczące wspólnego sfinansowania dodatkowych pociągów, które mają kursować w ramach Poznańskiej Kolei Metropolitalnej na trasach do Wągrowca, Nowego Tomyśla, Jarocina i Grodziska.

– Nasz powiat jest mocno związany z poznańskim rynkiem pracy. Mnóstwo mieszkańców dojeżdża do pracy do Poznania, więc większa liczba połączeń kolejowych znacząco to ułatwi. Dlatego jest to dla nas ważne porozumienie – nie ma wątpliwości Mariusz Zgaiński, starosta powiatu grodziskiego.

W dalszej części artykułu dowiesz m.in. czym jest Poznańska Kolej Metropolitalna, ile linii wejdzie w jej skład, jak często będą odjeżdżać pociągi.

Pozostało jeszcze 65% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Norbert Kowalski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.