Fot. Wojciech Alabrudziński          Termin posiedzenia rady miasta, na którym zostanie uchwalony budżet, jeszcze nie jest ustalony.        
          Bydgoska Regionalna Izba Obrachunkowa, po zbadaniu odwołania prezydenta Włocławka, nakazała wyeliminowanie nieprawidłowości wniesionych do uchwały budżetowej przez część radnych.
Budżet Włocławka na ten rok nadal nie jest przyjęty. Przyczyna: wprowadzenie 16 stycznia 2018 roku przez radnych PiS oraz niezależnych 28 poprawek do przygotowanego przez prezydenta projektu budżetu. Radni przenieśli finansowanie 16 wieloletnich inwestycji na inne cele. Z taką decyzją nie zgodził się prezydent odwołując się do Regionalnej Iz-by Obrachunkowej w Bydgoszczy, która wskazała nieprawidłowości, a termin i sposób ich usunięcia ustaliła na 13 marca.
Więcej o problemach z budżetem Włocławka w pełnej wersji artykułu.
Zapraszamy!
Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.
-            
Prenumerata cyfrowa
Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.
już od
3,69 ZŁ /dzień