Premiera spektaklu „Wróg się rodzi”, a po niej uroczystość wręczenia teatralnych nagród

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Olkowski
Mirosława Kruczkiewicz

Premiera spektaklu „Wróg się rodzi”, a po niej uroczystość wręczenia teatralnych nagród

Mirosława Kruczkiewicz

Protestów podczas premiery nie było. Były za to dyskusje po przedstawieniu i nagrody z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru.

- Powiedziano mi, że mam przyjść, bo jako najmłodsza w zespole będę wręczać kwiaty nagrodzonym. Przez chwilę nawet przemknęło mi przez myśl, że to podstęp - mówiła Joanna Rozkosz, która w sobotę otrzymała statuetkę Wilama dla najlepszej zdaniem widzów aktorki (lub aktora) Teatru im. Wilama Horzycy w minionym roku. - Cieszę się z tej nagrody, bo oznacza ona, że to, co robię, nie jest publiczności obojętne. A jadąc dzisiaj, w ten piękny dzień do teatru, pomyślałam sobie, że lubię tu być...

Dla przyjaciół

Laureata nagrody Wilama dla najlepszego aktora Teatru Horzycy jak co roku wyłonili w plebiscycie widzowie teatralni. Uzupełnieniem statuetki od publiczności były nagrody od sponsorów: voucher na wycieczkę ufundowany przez firmę „Toruń-Pacific”, rower od salonu rowerowego Tadeusza Kwiatkowskiego i zaproszenie do restauracji hotelu „Filmar”.

Joanna Rozkosz ze statuetką Wilama dla najlepszej w ubiegłym roku aktorki Teatru Horzycy. Nagrodę przyznali jej widzowie teatralni
Grzegorz Olkowski Joanna Rozkosz ze statuetką Wilama dla najlepszej w ubiegłym roku aktorki Teatru Horzycy. Nagrodę przyznali jej widzowie teatralni

Joannę Rozkosz można w tym sezonie oglądać m.in. w rolach: Antygony w spektaklu „Edyp tyran”, Klary w „Dziadku do orzechów - nowych historiach”, Ali w „Tangu”, Rechy w „Natanie mędrcu”.

Jak co roku z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, który przypada 27 marca, na toruńskiej scenie dramatycznej uhonorowano również mecenasów i propagatorów sztuki teatralnej. Statuetkę Wilama w kategorii „Edukacja Teatralna” odebrała nauczycielka Zespołu Szkół Technicznych w Toruniu Katarzyna Korpal. Wilamem dla „Przyjaciela Teatru” wyróżniono toruński hotel „Filmar”.

Pozostało jeszcze 40% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa promocyjna

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

Mirosława Kruczkiewicz

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowosci.com.pl

promocja -50%

Gazeta online przez 90 dni za połowę ceny

55,00 110,00

Skorzystaj z promocji i ciesz się codziennym dostępem do gazety online przez 90 dni. Z tą ofertą oszczędzasz aż połowę ceny!

Kup teraz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.