Prestiżowa porażka Bydgoszczy w kwestii siedziby dowództwa 8. Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej

Czytaj dalej
Fot. Anatol Chomicz
Tomasz Wersocki

Prestiżowa porażka Bydgoszczy w kwestii siedziby dowództwa 8. Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej

Tomasz Wersocki

Dzięki poseł PiS Annie Sobeckiej siedzibą dowództwa 8. Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej ostatecznie będzie Toruń, a nie Bydgoszcz.

- Wiedziałam doskonale o tym, że dowództwo brygady WOT będzie miało siedzibę w Toruniu. Stoją za tym głównie moje starania - nie kryje poseł Sobecka. - Wcześniej sygnalizowałam, że wszystko podąża w jak najlepszym dla Torunia kierunku. Czekałam jednak, aby ta tajna informacja została podana do publicznej wiadomości.

Decyzję ujawnił wiceminister obrony narodowej Wojciech Skurkiewicz w odpowiedzi na interpelację bydgoskiego posła Kukiz’15 Pawła Skuteckiego. Ten zaprezentował ją w internecie. Z pisma wynika, że korzystną dla Torunia decyzję podjął minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, na wniosek dowódcy WOT gen. Wiesława Kukuły.

„Podstawowym kryterium ustanowienia dowództwa w Toruniu są względy operacyjno-taktyczne oraz ekonomiczne. Toruń posiada szeroko dostepną infrastrukturę, w której możliwe jest rozmieszczenie nie tylko dowództwa brygady i pododdziałów bezpośrednio podległych, ale również batalionu lekkiej piechoty. Dodatkowo znajduje się tam poligon wojskowy umożliwiający realizację wszystkich szkoleń na potrzeby WOT. Natomiast w Bydgoszczy znajduje się już wiele instytucji wojskowych” - czytamy w odpowiedzi wiceministra.

Pozostało jeszcze 78% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Tomasz Wersocki

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.