Projekt w sprawie powołania bydgoskiej uczelni medycznej przeszedł do pracy w komisjach
Członkowie dwóch sejmowych komisji: zdrowia oraz edukacji zajmą się obywatelskim projektem w sprawie utworzenia bydgoskiego uniwersytetu medycznego.
W czwartek, późnym wieczorem, po pierwszym czytaniu, obywatelski projekt w sprawie utworzenia Uniwersytetu Medycznego im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy został odesłany do pracy w dwóch komisjach; zdrowia oraz edukacji, nauki i młodzieży.
- Bardzo się cieszę, bo odesłanie projektu do pracy w komisjach jest sukcesem – uważa poseł Jan Szopiński (SLD). - Podczas posiedzeń będziemy mieli okazję zadawać pytania. Zastanawiam się nad tym, jakie jest rzeczywiste stanowisko rządu.
Odmienne stanowiska
Otóż, podczas czwartkowego posiedzenia Sejmu przedstawiciele rządu zaprezentowali różne opinie.
- Mam zaszczyt i honor w Sejmie RP reprezentować piękne i dumne miasto Bydgoszcz - mówił Łukasz Schreiber (Prawo i Sprawiedliwość), minister-członek Rady Ministrów. - Ten projekt obywatelski to wyraz ambicji, aspiracji i determinacji, by cieszyć się z uczelni medycznej w naszym mieście. Ale to także wyraz i znak mobilizacji do działania. Zwróciłem się także do ministra zdrowia z prośbą o wsparcie Bydgoszczy w tym, by utworzyć wydział medyczny, zaproszę do tej dyskusji przedstawicieli innych ministerstw i prezydenta Bydgoszczy.
Natomiast ministerstwo szkolnictwa wyższego oraz ministerstwo zdrowia wydały negatywne opinie.
Przeczytaj dalszą część artykułu.
Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.
-
Prenumerata cyfrowa
Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.
już od
3,69 ZŁ /dzień