Protest służb się powiększa. Do policjantów dołączyli m.in. strażacy i strażnicy graniczni
Już nie tylko policja, ale także straż graniczna, straż pożarna oraz służba więzienna prowadzą ogólnopolską akcję protestacyjną. Mundurowi mają dość i domagają się poprawy warunków pracy oraz podwyżek.
Policjanci z Wielkopolski protestują od 10 lipca. W ciągu ostatniego tygodnia na budynkach policji oraz oznakowanych radiowozach pojawiły się flagi związkowców, a policjanci zamiast wystawiać mandaty – pouczali.
W poniedziałek do protestu dołączyły kolejne służby zrzeszone w Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych. Razem z policją protestują związkowcy ze służby więziennej, straży granicznej, państwowej straży pożarnej i służby celno-skarbowej.
– Dziś oflagowaliśmy budynki i pojazdy służbowe flagami związku zawodowego. Podróżnym i wszystkim osobom, z którymi mamy kontakt w codziennej służbie, będziemy rozdawać ulotki informujące o naszej akcji protestacyjnej i żądaniach – mówi Tomasz Deszcz z nadodrzańskiego związku zawodowego funkcjonariuszy straży granicznej, któremu podlegają jednostki z naszego województwa.
– Na razie skupiamy się na tym. To, co wydarzy się dalej, zależy od tego, jak podejdzie do nas strona rządowa i jak będą wyglądały dalsze negocjacje
– dodaje.
W dalszej części artykułu:
- Czego oczekują związkowcy, którzy reprezentują strażników granicznych?
- Do kiedy potrwa pierwsza faza protestu służb mundurowych?
- Na czym będzie polegał sierpniowy strajk policjantów?
Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.
-
Prenumerata cyfrowa
Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.
już od
3,69 ZŁ /dzień