Przegląd inwestycji w Toruniu. Nowym rondem już w marcu

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Olkowski
Tomasz Wersocki

Przegląd inwestycji w Toruniu. Nowym rondem już w marcu

Tomasz Wersocki

Przyglądamy się inwestycjom, które w tym roku wkrótce się rozpoczną lub dobiegną końca. Niektóre z nich oddane zostaną z poślizgiem.

O niebawem startującym remoncie mostu drogowego im. Józefa Piłsudskiego w Toruniu mówi się bardzo dużo. Inwestycja rozpocznie się najpóźniej w marcu, a na czas jej realizacji miasto ostatecznie zdecydowało się na wybudowanie mostu tymczasowego (jego koszt szacuje się na ok. 12-14 mln zł). Przeprawa miałaby stanąć na wysokości ulicy Przybyszewskiego. Wiadomo już, że Toruń otrzyma niezbędne elementy do konstrukcji mostu tymczasowego za darmo - o czym poinformował minister energii.

Remont toruńskiej przeprawy potrwa dwa sezony budowlane i będzie skoordynowana z przebudową alei św. Jana Pawła II.

Pływalnia na Mokrem

Konkurs na projekt nowej pływalni przy ulicy Bażyńskich wygrała firma MD Polska ze Szczecina.

Plan zakłada budowę na parterze kawiarni, największy w Toruniu kompleks pięciu saun oraz dwie salki do squasha. Pierwsze piętro to część basenowa z szatniami. Obecna niecka zostanie pogłębiona do 3,95 m i będzie służyć za pływalnię sportową. Obok niej powstanie rwąca rzeka i dwa mniejsze baseny rekreacyjne. Ostateczny koszt inwestycji wyniesie blisko 42 mln zł. Już rozpoczęte prace mają się zakończyć do lipca 2020 r.

Kolejnym niezwykle ważnym projektem w tej dzielnicy Torunia jest modernizacja rondo na placu bpa Chrapka. Tu remont powoli dobiega końca. Planowany termin oddania tego niebezpiecznego dotychczas skrzyżowania (w ciągu roku dochodzi tu średnio do 42 kolizji i dwóch wypadków) ma nastąpić w marcu. Koszt inwestycji to ponad 20 mln zł.

W tym samym rejonie toczą się prace przy trzeciej dużej inwestycji - budowie Sądu Rejonowego. Projekt przy placu Zwycięstwa będzie kosztował 137,5 mln zł, a po zakupie dodatkowego sprzętu tj. wyposażenie wnętrz ostateczna cena inwestycji może wzrosnąć nawet do 150 mln zł.

Pozostało jeszcze 47% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Tomasz Wersocki

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowosci.com.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.