Przejścia dla pieszych nie zawsze są bezpieczne

Czytaj dalej
Fot. janusz strzelczyk
Janusz Strzelczyk

Przejścia dla pieszych nie zawsze są bezpieczne

Janusz Strzelczyk

W Częstochowie przeprowadzono społeczny audyt przejść dla pieszych. - W związku z dużą liczbą wypadków na częstochowskich drogach z udziałem pieszych, do których coraz częściej dochodzi na wyznaczonych przejściach, Stowarzyszenie Mieszkańcy Częstochowy przeprowadziło pilotażowy, obywatelski audyt wybranych przejść dla pieszych - mówi Marcin Maranda, przewodniczący stowarzyszenia.

Przejścia dla pieszych

Audyt prowadzono od września 2016 roku do końca maja 2017 roku, w administracyjnych granicach dzielnicy Trzech Wieszczów, gdzie jest 21 ulic. Przejścia dla pieszych znajdują się na 13 ulicach. Na obszarze objętym audytem skontrolowano 44 przejścia . W sumie na 44 „zebrach” zidentyfikowano 248 problemów.

Najczęstsze to brak oznakowania poziomego, niewidoczne oznakowanie pionowe, ograniczona widoczność terenu dojścia do przejścia, brak progów ostrzegawczych dla niewidomych, nadmierna prędkość samochodów w okolicy przejść dla pieszych.

Pozostało jeszcze 64% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Janusz Strzelczyk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.