Ryszard Warta

Przeżyj to sam, zanim dożyjesz [KRONIKA TORUŃSKA] Dziś najbardziej dziwaczny strój i najbardziej chorowita formacja zbrojna

Nasz reporter w specjalnym kostiumie markującym przypadłości typowe dla wieku starszego Fot. Grzegorz Olkowski Nasz reporter w specjalnym kostiumie markującym przypadłości typowe dla wieku starszego
Ryszard Warta

Najbardziej nietypowy, by nie powiedzieć dziwaczny strój, jaki można było zobaczyć kilka dni temu na toruńskiej starówce, to ten, w jakim poruszał się nasz redakcyjny kolega Szymon Spandowski. Taka dola reportera. Na własnej skórze sprawdzał, z jak wielkimi problemami zmagać się muszą osoby starsze, dotknięte różnymi dysfunkcjami, chorobami i ograniczeniami.

Wszystkie je markował specjalny kombinezon wraz z dodatkowym wyposażeniem, wykorzystywany przez toruńską firmę Idea Spin. Szeroko pisaliśmy o tym we wczorajszym numerze „Nowości”. Na widok człowieka w niebieskim kombinezonie z żółtymi lampasami, z goglami i obszernymi nausznikami można się nawet uśmiechnąć, ale tym, którym na co dzień z racji wieku przyszło się zmagać z różnymi ograniczeniami, wcale do śmiechu nie jest. I rzeczywiście - tak jak pisaliśmy wczoraj - na spacerki w takim stroju powinni się regularnie udawać najróżniejsi urzędnicy, decydenci, projektanci sfery publicznej użyteczności.

Pozostało jeszcze 61% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa promocyjna

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

Ryszard Warta

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowosci.com.pl

cena obniżona -50%

Dostęp do gazety online na 30 dni za połowę ceny

20,00 40,00

Czytaj aktualną gazetę w formacie PDF bez wychodzenia z domu. Pobierz ją i podziel się z bliskimi. Bądźcie na bieżąco z informacjami!

Kup teraz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.