Przyszli mieszkańcy Nowego Torunia powiedzieli: Dość!

Czytaj dalej
Fot. Szymon Spandowski
Szymon Spandowski

Przyszli mieszkańcy Nowego Torunia powiedzieli: Dość!

Szymon Spandowski

Tych, którzy na zakup nowego eM wzięli kredyty, dziś ścigają banki. Emocji jakie kłębią się wokół osiedla Murapolu na toruńskim Jarze nie studzi ani wilgoć na ścianach, ani spadające z balkonów deski.

Na jaki adres chcecie mi korespondencję przysłać? Tej piwnicy, w której mieszkam? - denerwuje się pani Maria. Aby kupić mieszkanie w bloku postawionym przez Murapol przy ulicy Strobanda 11 w Toruniu, sprzedała swoje dotychczasowe lokum. Musiała je opuścić, do nowego nie może się wprowadzić.

- Kobieta w biurze obsługi zapewniała mnie: „pani Marysiu, pod koniec lipca mieszkanie już będzie oddane”. Tylko dlatego się na zakup zdecydowałam. Od lipca jestem bezdomna, bo ze swojego poprzedniego mieszkania musiałam się wymeldować. Spałam trochę w pralni, trochę w altance na działce, trochę u rodziny w garażu. Moje życie stało się koszmarem. Kupione meble zalegają w sklepie, ludzie się pytają, jak długo jeszcze? Wynajmuję dwa pomieszczenia, w których przetrzymywane są moje rzeczy. Chodzę w tym co mam, u siostry mam jeszcze dwie bluzki, bo reszta jest zapakowana w kartonach. Dla mnie każdy dzień zwłoki to tylko koszty.

Korespondencja, o której mowa, dotyczy m.in. kontaktów z prawnikiem. Pani Maria jest jedną z kilkudziesięciu osób jakie kupiły mieszkanie w blokach Murapolu przy ul. Strobanda i nie mogą się do nich wprowadzić. Jedni czekają mieszkając kątem u rodzin, drudzy płacą za wynajmowane mieszkania. Tych, którzy na zakup nowego eM przy Strobanda wzięli kredyt, zaczynają ścigać banki.

Pieniądze zostały wpłacone

Pozostało jeszcze 80% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Szymon Spandowski

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowosci.com.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.