Radni Sejmiku Wojewódzkiego przyjęli dwie ważne uchwały: o planie zagospodarowania i walce ze smogiem

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Olkowski
Szymon Spandowski

Radni Sejmiku Wojewódzkiego przyjęli dwie ważne uchwały: o planie zagospodarowania i walce ze smogiem

Szymon Spandowski

Najwięcej emocji podczas wczorajszej sesji wywołał plan zagospodarowania przestrzennego województwa. Do Torunia przyjechał prezydent Bydgoszczy.

Na wczorajszej sesji sejmikowi radni uczcili pamięć zmarłego w ubiegłym tygodniu gen. Zbigniewa Nowka. Były szef Urzędu Ochrony Państwa oraz Agencji Wywiadu stał się patronem sali 208 w Urzędzie Marszałkowskim, gdzie odbywają się posiedzenia Zarządu Województwa. W 1981 roku w tej sali odbywał się strajk studentów współorganizowany przez Zbigniewa Nowka, pochodzącego z Bydgoszczy szefa Niezależnego Zrzeszenia Studentów na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.

O inne punkty łączące oba miasta wczoraj było jednak dość trudno. Radni mieli do przegłosowania między innymi dwie bardzo ważne uchwały dotyczące planu zagospodarowania przestrzennego województwa oraz tak zwaną uchwałę antysmogową.

Pierwszy dokument był przygotowywany przez kilka lat. Najwięcej emocji wzbudziły w nim rzecz jasna przepisy dotyczące form współpracy między Toruniem i Bydgoszczą. Radni znad Brdy przekonywali, że oba główne miasta regionu działają na własny rachunek, powoływali się przy tym na zapis, jaki znalazł się w planie zagospodarowania, który mówi, że Bydgoszcz rozwija się głównie w kierunku zachodnim, a Toruń - wschodnim. Głos w tej sprawie zabierali zresztą nie tylko radni, do Torunia przyjechał prezydent Rafał Bruski i również wystąpił na sesji.

Pozostało jeszcze 57% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Szymon Spandowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.