jp

Radomskie. Coraz częściej lekarze wystawiają zwolnienia lekarskie w internecie. Jakie korzyści dla pracodawców?

Radomskie. Coraz częściej lekarze wystawiają zwolnienia lekarskie w internecie. Jakie korzyści dla pracodawców?
jp

Tylko 26,55 procent zaświadczeń o czasowej niezdolności do pracy lekarze w regionie radomskim wystawili korzystając z komputera. Średnia krajowa wynosi 29,16 procent, mazowiecka 37,14 procent, a w III oddziale Zakładu Ubezpieczeń połecznych w Warszawie 43,16 procent

1 czerwca prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę, zgodnie z którą elektroniczne zwolnienia lekarskie (e-ZLA) będą obowiązywać nie od 1 lipca, a od 1 grudnia 2018 roku.

Zmiana terminu całkowitego wycofania papierowego formularza to więcej czasu na przyzwyczajenie się do nowego rozwiązania. Od 2016 roku trwa okres przejściowy, który dopuszcza wystawianie zarówno tradycyjnych, jak i elektronicznych zwolnień.

- Na profilu płatnika składek, czyli przedsiębiorcy, widać wszystkie zwolnienia lekarskie pracowników. Można także w prosty sposób wysłać do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wniosek o skontrolowanie chorego, co do którego istnieją podejrzenia symulowania - mówi Piotr Olewiński z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych

Pozostało jeszcze 79% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
jp

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.