Michał Czajka

Rafał Lelek, piłkarz Izolatora Boguchwała z czterema kolegami zorganizował akcję charytatywną “RAZEM możemy WIĘCEJ”

- Bardzo chcemy, by nasza akcja stała się cykliczna - mówi Rafał Lelek, jeden z organizatorów akcji Fot. zksizolator.eu - Bardzo chcemy, by nasza akcja stała się cykliczna - mówi Rafał Lelek, jeden z organizatorów akcji
Michał Czajka

Pięciu piłkarzy: Rafał Lelek (Izolator Boguchwała), Michał Cach (Błękitni Ropczyce), Jakub Łeski (Heiro Rzeszów), Kamil Kowal (kiedyś Resovia) i Paweł Wojciechowski zdecydowało się zorganizować akcję “RAZEM możemy WIĘCEJ”. Jej dochód wspomoże trzy domy dziecka w Rzeszowie.

Skąd wziął się pomysł, by w ogóle zorganizować taką akcję?
Siedzieliśmy kiedyś z kolegami po meczu i tak rozmawialiśmy, że grudzień jest takim miesiącem, w którym dużo jest takich akcji jak np. “Szlachetna Paczka” i stwierdziliśmy, że może my moglibyśmy też coś podobnego zorganizować. Zdecydowaliśmy, że chcemy pomóc domom dziecka, które są w Rzeszowie. Ponieważ mamy trochę kontaktów wśród zawodników, którzy grają w ekstraklasie, 1 lidze czy nawet tu u nas w Resovii, to udało nam się kilka koszulek na naszą licytację zdobyć.

Czy od pomysłu do realizacji trochę zeszło?
Nie, właściwie od razu przystąpiliśmy do działania. Wszyscy jesteśmy bardzo mocno w to zaangażowani, podzieliliśmy się zadaniami, uruchomiliśmy kontakty i naprawdę wszystko poszło bardzo szybko.

Ty jesteś głównym organizatorem tej akcji?
Nie, można powiedzieć, że jestem współorganizatorem. Jest nas pięciu i wspólnie działamy. Każdy daje dokładnie tyle samo.

Kto was wsparł jak do tej pory?
Póki co, mamy koszulkę Izolatora Boguchwała z podpisami zawodników, koszulkę Heiro Rzeszów, koszulkę z autografami zawodników Resovii i gadżety z Legii Warszawa. Wkrótce jednak będzie ich więcej.

W dalszej części rozmowy m. in. o:

 • turnieju, który będzie towarzyszył akcji
 • placówkach, które zdecydowali się wesprzeć organizatorzy
Pozostało jeszcze 55% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Michał Czajka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.