Zbigniew Marecki

Ratusz: Do zimy jesteśmy gotowi. Będzie lodowisko i nowe schronisko dla zwierząt

Wczoraj na konferencji w ratuszu obok prezydentów Słupska wystąpili też włodarze okolicznych gmin. Na zdjęciu wójt Kobylnicy Leszek Kuliński i prezydent Fot. Łukasz Capar Wczoraj na konferencji w ratuszu obok prezydentów Słupska wystąpili też włodarze okolicznych gmin. Na zdjęciu wójt Kobylnicy Leszek Kuliński i prezydent Robert Biedroń.
Zbigniew Marecki

Po 16 latach negocjacji samorządy Słupska i okolicznych gmin będą razem budować nowe schronisko.

Po 16 latach prowadzenia różnych rozmów udało się wreszcie stworzyć międzygminny projekt budowy nowego Schroniska dla Zwierząt w Słupsku. Wczoraj (28 listopada) w słupskim ratuszu przed kamerami podpisano porozumienie, na mocy którego Słupsk i okoliczne gminy zamierzają je zbudować za zewnętrzne pieniądze.

Nowe schronisko ma kosztować 4 miliony złotych. Pieniądze na jego budowę mają pochodzić z funduszy zewnętrznych. Zostanie zbudowane w pobliżu oczyszczalni ścieków. Ma mieć 200 miejsc dla psów i 80 dla kotów. Po zakończeniu budowy zarządzać nim mają wspólnie wszyscy uczestnicy porozumienia, którzy zdecydują o wyborze zewnętrznego operatora spośród towarzystw zajmujących się bezdomnymi zwierzętami, bo taka forma zarządzania schroniskiem jest ponoć najlepsza.

- Częścią tej inwestycji będzie także cmentarz dla zwierząt, który zamierzamy oddać do użytku w grudniu bieżącego roku - zapowiedział Robert Biedroń, prezydent Słupska.

Do zimy jesteśmy gotowi

Podczas cotygodniowej konferencji prasowej padły także pytania dotyczące przygotowań do akcji Zima w związku z tym, że wczoraj w Słupsku spadł pierwszy w tym roku śnieg.

- Służby nie zawiodły. Zima ich nie zaskoczyła - powiedział prezydent Biedroń, który zapewnia, że miasto jest przygotowane
finansowo nawet na bardzo śnieżną i mroźną zimę.

Biedronka znowu ufundowała lodowisko

Działa już ogrzewalnia, a wkrótce zostanie oddane do użytku miejskie lodowisko, które w tym roku ponownie pomogła sfinansować sieć handlowa Biedronka.

Słupskie lodowisko będzie w tym sezonie czynne od 4 grudnia do końca lutego 2017 roku. - Imprezę, która będzie towarzyszyć oficjalnemu otwarciu lodowiska, zaplanowaliśmy na najbliższą niedzielę. Początek o godz. 12. Pierwszych 200 uczestników otrzyma fajne gadżety - zapowiedział prezydent Biedroń.

Lodowisko jak zwykle będzie bezpłatnie otwarte dla uczniów słupskich szkół w dniach nauki szkolnej od godz. 9 do 14. Natomiast dla wszystkich mieszkańców lodowisko będzie czynne w godz. od 15 do 21 od poniedziałku do piątku. Natomiast w weekendy i ferie lodowisko będzie czynne od godz. 9 do 21. Bilety można będzie kupić za 6 złotych (ulgowy) i 8 złotych (normalny).

Ponadto można będzie kupić karnety. Nadal także nie będą pobierane opłaty za wypożyczenie łyżew. Nowością będą imprezy, które zostaną zorganizowane na lodowisku. Tam mają się odbyć mikołajki i walentynki. Natomiast osoby, które kupią łyżwy w Decathlonie, otrzymają wejściówkę na lodowisko.

Zbigniew Marecki

Jestem dziennikarzem "Głosu Pomorza". Mieszkam w Słupsku. Zajmuję się codziennymi sprawami mieszkańców Słupska i regionu słupskiego. Interesują mnie ludzie, życie społeczne i polityczne, gospodarka, samorząd i historia regionalna.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.