Reprezentant kraju dołączy do brązowego medalisty

Czytaj dalej
Fot. Andrzej Szkocki Polska Press
Sławomir Pawęta

Reprezentant kraju dołączy do brązowego medalisty

Sławomir Pawęta

Drużyna FC Toruń spotkaniem ze sponsorami i przedstawicielami mediów oficjalnie zakończyła sezon 2016/17.

Poprzednie rozgrywki były udane dla naszej ekipy. Drużyna, która prowadzona była przez Klaudiusza Hirscha, wywalczyła brązowy medal Futsal Ekstraklasy.

Po udanym sezonie z drużyną pożegnał się szkoleniowiec, który na pięć lat przeniósł się do Piasta Gliwice. Zespół opuścili się także Brazylijczyk z polskim paszportem Cleverson Pelc oraz Hiszpan Ivan Del Pino.

Pierwszy z nich Toruń musiał opuścić z przyczyn osobistych. Natomiast z usług futsalisty z Półwyspu Iberyjskiego zrezygnował klub, choć pożegnanie z nim nie jest jeszcze definitywnie przesądzone.

Prezes o wzmocnieniach

Patryk Stasiuk, prezes FC Toruń, podczas spotkania ze sponsorami i mediami opowiedział o zmianach kadrowych w jego klubie. Sternik naszej drużyny ogłosił, ze nowym zawodnikiem będzie Tomasz Kriezel. Reprezentant Polski ostatni sezon spędził w AZS-ie UG Gdańsk.

Już przed poprzednim sezonem byłem namawiany przez trenera na dołączenie do FC, ale zdecydowałem się na grę na dużym boisku

Torunianie już wcześniej byli zainteresowani pozyskaniem 24-letniego futsalisty. Na początku zawodnik, gdy był graczem Red Devils Chojnice, nie był zainteresowany zmianą barw klubowych. Później na przeszkodzie stanęła kwota odstępnego. Ostatecznie Kriezel podpisał umowę z toruńskim klubem na zbliżający się sezon.

Drugim nowym zawodnikiem brązowego medalisty Futsal Ekstraklasy będzie Marcin Mrówczyński. 25-letni wychowanek Elany Toruń przez ostatnie dwa lata występował w czwartoligowym Lechu Rypin.

- Już przed poprzednim sezonem byłem namawiany przez trenera na dołączenie do FC, ale zdecydowałem się na grę na dużym boisku - przyznał Marcin Mrówczyński. - Po udanych halowych rozgrywkach w Stalex Lidze, prezes Euro-Drobiu (jednego z głównych sponsorów FC - dop. red.) Ryszard Dec oraz koledzy zaczęli mnie namawiać na zmianę barw klubowych. Zadzwonił do mnie także Łukasz Żebrowski, nowy trener drużyny. Porozmawialiśmy sobie i doszliśmy do porozumienia.

Wielkie nadzieje

W toruńskim klubie wiążą wielkie nadzieje z Marcinem Mrówczyńskim. Działacze liczą, że okaże się on takim samym objawieniem jak Krzysztof Elsner, który przebojem stał się jedną z wiodących postaci w Futsal Ekstraklasie i szybko dostał powołanie do reprezentacji Polski.

- Przechodzę z dużego boiska na małe. Każdy jest ciekawy, jak sobie poradzę. Na pewno dam z siebie wszystko w okresie przygotowawczym. Podjąłem się wyzwania, więc będę chciał udowodnić swoją wartość na boisku.

FC Toruń przygotowania do nowego sezonu rozpocznie 1 sierpnia. Na początku będzie przygotowywał się w hali Uniwersyteckiego Centrum Sportowego UMK. Później trener Łukasz Żebrowski zaplanował tygodniowe zgrupowanie w Bielsku-Białej. Nasz zespół rozgrywki rozpocznie 30 września. Jego wyjazdowym przeciwnikiem będzie AZS UŚ Katowice.

Sławomir Pawęta

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.