Robert Biedroń: Dzięki muralom nasze miasto robi się interesujące

Czytaj dalej
Fot. Krzysztof Piotrkowski
Zbigniew Marecki

Robert Biedroń: Dzięki muralom nasze miasto robi się interesujące

Zbigniew Marecki

Aby wygłosić pochwałę najnowszych przedsięwzięć, które obecnie realizuje słupski magistrat, wczoraj prezydent Biedroń poprosił dziennikarzy, aby na cotygodniową konferencję prasową przyszli na ulicę Nowobramską, gdzie niedawno ukończono najnowszy miejski mural.

Jego tematyka nawiązuje do sztuk wystawianych w Teatrze Lalki „Tęcza”, który - zdaniem Biedronia - jest już legendarną instytucją.

W sumie w najbliższym czasie w mieście powstaną cztery murale, które - według ratusza - mają tworzyć fantastyczny klimat Słupska. Wszystko było możliwe dzięki współpracy słupskich artystów z warszawską firmą Good Looking Studio (znany wykonawca murali) i Budimeksem, który przeznaczył na ten projekt blisko sto tysięcy zł.

- Specjalną warstwą postaramy się zabezpieczyć te prace przed wandalami. Mam nadzieję, że mieszkańcom będzie się w tych miejscach dobrze spacerowało - powiedział współwłaściciel warszawskiej firmy, który nie ukrywał zadowolenia z tego, że mógł coś zrobić dla słupszczan.

Poza tym magistrat chwalił się wyróżnieniem za rewitalizację podwórek przy ul. Kołłątaja, Konopnickiej i Wileńskiej, które otrzymał od Zarządu Województwa Pomorskiego w ramach konkursu dotyczącego najlepszych przestrzeni publicznych w województwie , odbywającego się co roku od 11 lat. W tej edycji w konkursie uczestniczyło 39 projektów z całego województwa. Nasze miasto zajęło II miejsce. Odebrało nagrodę razem z projektantem Januszem Kaczmarkiem i wykonawcą - właścicielem firmy Krężel z Kobylnicy, z którą Słupsk współpracuje od lat. Jednocześnie wiceprezydent Marek Biernacki zapowiedział, że wkrótce zostaną uzupełnione te części tego projektu, które wymagały poprawy.

Przy okazji dziennikarzom powiedziano, że wbrew temu, co przed weekendem usłyszeliśmy od dyrektora Zarządu Infrastruktury Miejskiej w Słupsku, już w najbliższym czasie zostaną wykonane prace drogowe na małych uliczkach w rejonie ulicy Klonowej, gdzie w ubiegłym tygodniu układano fragment chodnika. Drogowcy ponadto postawią tam urządzenia, które spowodują spowolnienie ruchu na ulicy Klonowej. Takie już działają na ulicach Dębińskiego i Chłopickiego. Wczoraj zaczęły się prace przy ul. Modrzejewskiego, a wkrótce robotnicy wejdą na ulice Biernackiego i Orłowskiego. W ten sposób mają być wykonane zadania, które wypadły z ubiegłorocznego budżetu miasta.

Magistrat natomiast nie przewiduje generalnego remontu oświetlenia, bo przygotowuje się wymiany 4 tys. lamp.

Zbigniew Marecki

Jestem dziennikarzem "Głosu Pomorza". Mieszkam w Słupsku. Zajmuję się codziennymi sprawami mieszkańców Słupska i regionu słupskiego. Interesują mnie ludzie, życie społeczne i polityczne, gospodarka, samorząd i historia regionalna.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.