Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Małgorzata Oberlan

Roman B. wykorzystał seksualnie 9-latkę w Toruniu - dowodzi prokuratura i ... uchyla areszt mężczyźnie

Roman B.  wpadł w ręce śledczych dzięki temu nagraniu z MZK. Prokuratura oskarża go o skrzywdzenie 9-latki i jednocześnie wypuszcza go z aresztu. Fot. screen z monitoringu Roman B. wpadł w ręce śledczych dzięki temu nagraniu z MZK. Prokuratura oskarża go o skrzywdzenie 9-latki i jednocześnie wypuszcza go z aresztu.
Małgorzata Oberlan

Rodzice dziewczynki są oburzeni tym, że prokuratura wypuściła Romana B. na wolność. Nie wierzą, że były żołnierz Legii Cudzoziemskiej nie potrafi uciec...

Roman B. miał seksualnie molestować 9-latkę na Osiedlu Młodych w Toruniu. Udało się go złapać dzięki monitoringowi z autobusu miejskiego. Od kilku dni jest na wolności.

Zły dotyk Romana B.

- Dziewczynka nadal jest w traumie po tym, co ją spotkało ze strony tego człowieka. Boi się wychodzić z domu. Jej rodzice i dziadek są oburzeni tym, że prokuratura wypuściła go na wolność. Moim zdaniem to niedopuszczalne - mówi adwokat Mateusz Kondracki, pełnomocnik rodziców 9-latki. - Cały Toruń angażował się w ujęcie tego mężczyzny. Żaden rodzic nie może chyba teraz spać spokojnie. Naszym zdaniem nie tylko wciąż zachodzi obawa matactwa, ale i ucieczki podejrzanego. Poza tym jest niebezpieczny.

9-letnia dziewczynka miała zostać napastowana seksualnie w klatce bloku na Osiedlu Młodych w październiku 2018 roku. 36-letni Roman B., były żołnierz Legii Cudzoziemskiej, miał dziecko dotykać w okolice intymne: krocza i piersi. Udało się go zatrzymać dzięki upublicznieniu przez media nagrania z monitoringu autobusu MZK. Mieszkający teraz na Podgórzu mężczyzna usłyszał zarzuty i został tymczasowo aresztowany.

W piątek, 18 stycznia Prokuratura Rejonowa Toruń Centrum Zachód skończyła przygotowywać akt oskarżenia Romana B. Mężczyzna odpowie przed Sądem Okręgowym w Toruniu za zbrodnię, jaką jest w świetle prawa wykorzystanie seksualne osoby małoletniej (art. 200 par. 1 kodeksu karnego).

Dlaczego na wolności?

Pozostało jeszcze 60% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Małgorzata Oberlan

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowosci.com.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.