Rozbudowa Przedszkola Miejskiego nr 8 przy ul. Chabrowej jest już na ukończeniu. 1 września w placówce pojawią się dzieci

Czytaj dalej
Fot. Sławomir Kowalski
Tomasz Wersocki

Rozbudowa Przedszkola Miejskiego nr 8 przy ul. Chabrowej jest już na ukończeniu. 1 września w placówce pojawią się dzieci

Tomasz Wersocki

W Domu Pomocy Społecznej przybędą 54 dodatkowe miejsca, a nowy obiekt przy Storczykowej zapewni zajęcia twórcze dla niepełnosprawnych.

Placówka Domu Pomocy Społecznej na toruńskich Wrzosach działa w tym punkcie już od wielu lat. Jest przeznaczona dla osób w podeszłym wieku i przewlekle chorych. Przebywają tam zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Rozbudowa obiektu rozpoczęła się ponad roku temu. Do istniejącego DPS dobudowano kolejną część infrastruktury. W tej chwili prace są już na ukończeniu.

Lepsze warunki

- Prowadzimy konsultacje z mieszkańcami starego budynku dotyczące zasad na jakich mieliby zasiedlić nowy obiekt. Do 20 sierpnia zbieramy propozycje, a następnie komisyjnie zadecydujemy o zmianach. W pierwszej kolejności do nowego budynku powinny trafić 24 osoby poruszające się na wózkach - tłumaczy Andrzej Kobyłecki, dyrektor DPS.

Aktualnie stara część dysponuje 120 miejscami. Natomiast w nowej znajdzie się 36 pokoi (z łazienkami) o sporych rozmiarach. Z tego 18 jednoosobowych (o pow. ok. 18 m kw.) i tyle samo dwuosobowych (pow. 22 m). Oprócz pokoi pensjonariuszy pojawi się tu m.in. miejsce dla nowej kuchni (w starej kuchni będzie urządzona stołówka dla pracowników), jadalni, kawiarni, będą sale do rehabilitacji i wypoczynku, a także pomieszczenia dla personelu. Po rozbudowie w nowym budynku przybędą 54 miejsca. Wykonawca prac zobowiązał się w umowie do zagospodarowania także terenu dookoła DPS m.in. chodników, parkingu, ławek oraz sceny plenerowej.

Powierzchnia całkowita nowego obiektu to prawie 3900 m kw. Koszt samej budowy wynosi 9 milionów 600 tys. zł. Prace mają zakończyć się pod koniec września.

Pozostało jeszcze 56% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Tomasz Wersocki

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowosci.com.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.