Rozstania nadszedł czas. Studenci z "Erasmusa" wyjadą z UMK bogatsi o nowe doświadczenia

Czytaj dalej
Fot. Sławomir Kowalski
Joanna Maciejewska

Rozstania nadszedł czas. Studenci z "Erasmusa" wyjadą z UMK bogatsi o nowe doświadczenia

Joanna Maciejewska

Ponad setka studentów z innych krajów spędziła w Toruniu ostatnie pół roku kształcąc się na UMK. Był to nie tylko czas nauki. Żacy poznawali naszą kulturę, historię i zyskali nowych przyjaciół.

151 studentów z osiemnastu krajów (m.in. z Turcji, Francji, Hiszpanii, Włoch, Maroka czy Rosji) przyjechało do Torunia pół roku temu w ramach programu Erasmus+. W tym czasie zdążyli nieco poznać naszą kulturę i tradycje, przeżyć mniejszy lub większy szok kulturowy, a także zżyć się ze swoimi polskimi kolegami. Wkrótce wrócą na uczelnie w swoich krajach.

Dlaczego aż tylu zagranicznych studentów przyjechało do Torunia? Co najbardziej zapamiętają i z jakimi wspomnieniami wrócą do swoich krajów? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 89% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Joanna Maciejewska

Od września 2015 roku pracowałam w toruńskim oddziale "Gazety Pomorskiej". Od stycznia 2021 pracuję we włocławskim oddziale. Piszę między inny materiały na tematy związane z edukacją, służbą zdrowia czy miejskimi inwestycjami. Moje materiały można znaleźć zarówno w papierowym wydaniu Gazety Pomorskiej, a także na stronach: pomorska.pl oraz wloclawek.naszemiasto.pl.


Prywatnie pełnoetatowa mama, od zawsze zauroczona poezją śpiewaną, teatrem i podróżami.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.