S19. Mogą ruszyć prace przy budowie ekspresówki na odcinku od Kraśnika do Janowa Lubelskiego

Czytaj dalej
Artur Jurkowski

S19. Mogą ruszyć prace przy budowie ekspresówki na odcinku od Kraśnika do Janowa Lubelskiego

Artur Jurkowski

18 km odcinek między Kraśnikiem a Janowem Lubelskim będzie pierwszym fragmentem S19, który zaczną budować drogowcy na terenie woj. lubelskiego. Wojewoda lubelski wydał w piątek zezwolenie na realizację inwestycji drogowej.

- Wykonawca może rozpoczynać prace – podkreślał piątek Przemysław Czarnek, wojewoda lubelski. Poinformował, że podpisał zezwolenie na realizację inwestycji drogowej (zrid) dla odcinka przyszłej trasy S19 między Kraśnikiem a Janowem Lubelskim. Chodzi o 18 kilometrowy fragment ekspresówki łączącej Lublin z Rzeszowem.

- To pierwszy z sześciu odcinków, na które została podzielona inwestycja między Lublinem a Lasami Janowskimi – dodał Czarnek.

Zrid to kluczowa decyzja. - Wskazuje nie tylko teren, na którym będą realizowane roboty związane z budową drogi ekspresowej, ale stwierdza również przejęcie na mocy prawa na rzecz Skarbu Państwa nieruchomości przeznaczonych na pas drogowy oraz zatwierdza podział nieruchomości pod ten pas – wyjaśnia Krzysztof Nalewajko, rzecznik lubelskiego oddziału GDDKiA.

Trasa S19 to część transeuropejskiej drogi Via Carpatia, która połączy Bałtyk z Morzem Śródziemnym. Na terenie woj. lubelskiego powstanie ok. 200 km drogi. Szacowany koszt inwestycji to 6,4 mld zł. Szczegóły w artykule.

Pozostało jeszcze 48% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Artur Jurkowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.