Ścieżka rowerowa połączy Zieloną Górę z Niemcami już w 2018 r.

Czytaj dalej
Fot. pixabay.com
Czesław Wachnik

Ścieżka rowerowa połączy Zieloną Górę z Niemcami już w 2018 r.

Czesław Wachnik

Już w tym roku ma się rozpocząć budowa trasy rowerowej z Lubska do Zielonej Góry. Ścieżka będzie gotowa w końcu 2018 r.

Na 17 stycznia zapowiedziano podpisanie porozumienia między samorządami Nowogrodu Bobrzańskiego, Świdnicy, Jasienia i Lubska. Ma ono dotyczyć szczegółów związanych z przygotowaniem dokumentacji oraz budową ścieżki rowerowej łączącej Lubsko z Zieloną Górą.

Nowa ścieżka o długości około 58 km ma przebiegać przez takie miejscowości jak Lubsko, Jasień, Nowogród Bobrzański i Świdnica. Jej spora część ma być zbudowana obok drogi wojewódzkiej nr 289 oraz biec przez tereny leśne. Zgodę na taki przebieg wyraziła dyrekcja Lasów Państwowych, które także zaakceptowały tę inwestycję.

Rowerzyści już ostrzą sobie zęby, że rowerem szybko i wygodnie pojadą na zakupy za Nysę Łużycką, np. do Forst

Wczoraj w magistracie w Nowogrodzie Bobrzańskim spotkali się przedstawiciele Nowogrodu Bobrzańskiego, Świdnicy i Lubska. Wójt Świdnicy Adam Jaskulski zapewnił, że nowy trakt rowerowy łączący Zieloną Gorę z niemieckim Forst powinien być gotowy do końca 2018 roku.

Więcej przeczytasz w czwartek (5 stycznia) w papierowym wydaniu Gazety Lubuskiej oraz w serwisie plus.gazetalubuska.pl

Czesław Wachnik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.