Sędzia z promilami bez kary. Co z procesem Mirosława W. ?

Czytaj dalej
Fot. Jacek Smarz
Małgorzata Oberlan

Sędzia z promilami bez kary. Co z procesem Mirosława W. ?

Małgorzata Oberlan

- Nie wiadomo, kiedy będzie termin rozprawy, bo nasz sędzia choruje. A mamy tylko jednego - mówią w Wydziale Karnym Sądu Rejonowego w Sierpcu. To tutaj sądzony jest Mirosław W., sędzia Sądu Okręgowego w Toruniu, za pijaną jazdę.

Niewiarygodne? A jednak! Prawie dwa lata temu, bo 23 grudnia 2015 roku, sędzia Mirosław W. został zatrzymany w Toruniu przez policję. Jak wynika z aktu oskarżenia (sporządzono go dopiero po roku!) miał wtedy w organizmie 0,72 promila alkoholu. Do dziś nie został osądzony. Nie wiadomo nawet, kiedy odbędzie się jakaś rozprawa.

Proces w Sądzie Rejonowym Sierpcu ruszył, wyłączono jego jawność i... stanął.

„Bo sędzia choruje”

56-letni obecnie Mirosław W. nie jest osobą anonimową. Do czasu wpadki z promilami pełnił funkcję przewodniczącego Wydziału Karnego Odwoławczego Sądu Okręgowego w Toruniu. Wagi zapadających tutaj rozstrzygnięć nie trzeba nikomu tłumaczyć.

Proces Mirosława R. ruszył dopiero latem 2017 roku. Od razu też w Sądzie Rejonowym w Sierpcu wyłączono jego jawność. „Ze względu na ważny interes prywatny oskarżonego” - tłumaczono.

„Nowości” chciały się dowiedzieć, na jakim etapie jest proces. Dotąd informacji na ten temat udzielała rzecznik Sądu Okręgowego w Płocku (czuwa nad sierpecką Temidą). Teraz nie może, bo choruje. Polecono nam wysłać maila na adres „szkolenia@plock.so.gov.pl”. Wysłaliśmy 30 października. 2 listopada otrzymaliśmy odpowiedź, że nasze pytanie przekazane zostaje prezesowi Sądu Rejonowego w Sierpcu.

Co zrobiono do tej pory w sprawie sędziego z Torunia? Co grozi Mirosławowi W. ? O tym przeczytasz w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 53% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Małgorzata Oberlan

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowosci.com.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.