Seks księdza z ministrantem. Zdaniem prokuratora nie było przestępstwa

Czytaj dalej
Łukasz Cieśla

Seks księdza z ministrantem. Zdaniem prokuratora nie było przestępstwa

Łukasz Cieśla

Ksiądz Krzysztof miał molestować oraz uprawiać seks z ministrantem. Jednak zdaniem prokuratora z Chodzieży nie było przestępstwa. Prokurator Paweł Ciesielczyk uznał, że ksiądz nie stosował wobec ministranta przemocy, groźby lub podstępu. Ponadto ministrant Szymon, za seks z kapłanem, miałby dostawać pieniądze i ubrania.

Nie zgadzam się z umorzeniem sprawy. Adwokaci, którzy mnie reprezentują, składają zażalenie

– podkreśla Szymon, który dziś ma 31 lat.

– Działania księdza zaważyły na mojej młodości i dorosłym życiu. Wykorzystywał mnie, w czym pomogła mu moja trudna sytuacja rodzinna. Uzależnił od siebie finansowo i emocjonalnie, zaczął mnie rozpijać i zrobił ze mnie alkoholika.

W dalszej cześci artykułu przeczytasz m.in.

  • Dlaczego prokurator z Chodzieży umorzył sprawę?
  • Jak sprawę komentuje poznańska prokuratura?
  • Ksiądz spotkał się z Szymonem i przeprosił go "za wszystko"
  • Dziwna relacja między chłopakiem i homoseksualnym Krzysztofem
  • Pornografia na komputerze księdza
  • Słowo Szymona w oczach kurii i prokuratury
Pozostało jeszcze 92% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Łukasz Cieśla

Zajmuję się głównie sprawami kryminalnymi, śledztwami, prokuraturą i procesami sądowymi. Chętnie podejmuję również inne, ciekawe i kontrowersyjne tematy. Czasami piszę o polityce. Jestem współautorem reportaży telewizyjnych w "Superwizjerze TVN".

Wychodzę z założenia, że najciekawsi są ludzie i fakty.

W "Głosie Wielkopolskim" swoje pierwsze teksty opublikowałem jeszcze jako student, latem 2003 roku. Prywatnie jestem pasjonatem sportu pod różnymi postaciami, podróży i Gruzji, do której jeżdżę od kilkunastu lat.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.