Sesja z ideologią w tle

Czytaj dalej
Fot. Krzysztof Piotrkowski
Zbigniew Marecki

Sesja z ideologią w tle

Zbigniew Marecki

Radni nie rozpatrywali wniosku o wygaszenie mandatu radnego Marcina Sałaty. Rajcy ponownie odrzucili przygotowaną przez prezydenta Roberta Biedronia strategię miasta.

Decyzja o wyłączeniu sprawy radnego Sałaty z programu obrad wczorajszej sesji zapad- ła na wniosek Beaty Chrzanowskiej, przewodniczącej Rady Miejskiej w Słupsku, która pierwotnie chciała ją tam umieścić. Dlaczego się tak stało? - Na podstawie wniosku Ryszarda Bogusza to ja przygotowywałam projekt uchwały w sprawie wygaszenia mandatu radnego Sałaty. Ponieważ w trakcie tej pracy nabrałam pewnych wątpliwości, postanowiłam wycofać wniosek. Jednak na tym cała sprawa się nie kończy, bo wszystkie dokumenty zostaną wysłane do wojewody - powiedziała nam Chrzanowska.

Miasto wciąż bez strategii

Większość radnych była przeciwna zatwierdzeniu nowej strategii z różnych przyczyn. Część rajców ma wrażenie, że prezydent nie słuchał radnych, gdy wyrażali krytykę, a na siłę próbował forsować swoją wersję strategii. Ostatecznie trzynastu radnych głosowało za odrzuceniem projektu, siedmiu radnych było za, a dwóch rajców wstrzymało się od głosu. Po głosowaniu prezydent był zawiedziony. - Widzę ten triumfalizm niektórych z pań- stwa. Oczywiście można pokazać, że się dokuczy prezydentowi, że się odrzuci jakiś dokument, to można czuć satysfakcję. Pamiętajcie państwo, że nie jesteście tutaj, by dokuczać prezydentowi, ale żeby dbać o dobro miasta, które jest dobrem wspólnym - powiedział Robert Biedroń.

Bez ideologii LGBT

Radnych PiS bardzo interesowało także, czy w słupskich szkołach może dojść do imprez służących propagowaniu idei LGBT, które w kraju są zapowiadane w najbliższym czasie. Wiceprezydent Krystyna Danilecka-Wojewódzka zapewniła, że nic takiego w Słupsku nie odbędzie się.

Bez pieniędzy na remont filharmonii

W ramach interpelacji radny Mieczysław Jaroszewicz zapytał o to, czy to prawda, że nie dostaniemy pieniędzy na rozbudowę słupskiej filharmonii. Wiceprezydent Krystyna Danilecka-Wojewódzka wyjaśniła, że rzeczywiście ministerstwo kultury nie rekomendowało tego projektu. Za późno już na odwołania w tej sprawie.

Zaniepokojeni S6

Podobnie jak radni z powiatu słupskiego rajcy ze Słupska przyjęli stanowisko, w którym wyrazili swoje zaniepokojenie dotyczące niejasności związanych z budową drogi ekspresowej przez Pomorze.

Zbigniew Marecki

Jestem dziennikarzem "Głosu Pomorza". Mieszkam w Słupsku. Zajmuję się codziennymi sprawami mieszkańców Słupska i regionu słupskiego. Interesują mnie ludzie, życie społeczne i polityczne, gospodarka, samorząd i historia regionalna.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.