Maciej Czerniak

Setki "maseczkowych" kontroli policji w Kujawsko-Pomorskiem, ale mundurowi na razie masowo nie karzą mandatami

Kontrole w sklepach i centrach handlowych w Kujawsko-Pomorskiem odbywają się częściej, niż jeszcze dwa tygodnie temu. Dodatkowe patrole mają też, np. Fot. Policja Kontrole w sklepach i centrach handlowych w Kujawsko-Pomorskiem odbywają się częściej, niż jeszcze dwa tygodnie temu. Dodatkowe patrole mają też, np. bydgoscy strażnicy miejscy
Maciej Czerniak

Policjanci i strażnicy miejscy kontrolują, czy w miejscach publicznych przestrzegany jest reżim epidemiczny. W ostatnich dniach mundurowi sprawdzili kilkaset miejsc na terenie Kujawsko-Pomorskiego, w tym galerii handlowych i dworców. Policjanci głównie pouczają, sprawy do sądów kierowane są rzadko.

Kontrole w miejscach publicznych odbywają się częściej od około dwóch tygodni, od kiedy raporty dobowe zaczęły pokazywać niepokojący wzrost zakażeń SARS-CoV-2. Policja w regionie nie ma zbiorczych danych pokazujących, np. iloma mandatami ukarano w ostatnich dniach mieszkańców Kujawsko-Pomorskiego za brak maseczek. Dane obrazujące działania mundurowych od początku sierpnia do 7 listopada idą jednak w tysiące.

Kontrole w miejscach publicznych odbywają się częściej od około dwóch tygodni, od kiedy raporty dobowe zaczęły pokazywać niepokojący wzrost zakażeń SARS-CoV-2. 

Za lekceważenie tego obowiązku grozi mandat karny w wysokości do 500 zł, a nawet kara nałożona przez sanepid do 30 tys. zł.

Strażnicy miejscy mogą również ukarać za brak maseczki.

Więcej czytaj w pełnej wersji artykułu.

Pozostało jeszcze 82% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Maciej Czerniak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.