Skażone jajka trafiły do Polski. Czy są w naszym regionie?

Czytaj dalej
Fot. pixabay.com
Jarosław Miłkowski

Skażone jajka trafiły do Polski. Czy są w naszym regionie?

Jarosław Miłkowski

Jaja z fipronilem wykryto i w Niemczech, i w sąsiedniej Wielkopolsce.

– Boję się trochę, że to paskudztwo trafi także i do nas. Jajka to jednak jeden z ważniejszych produktów w kuchni. Kupować będzie trzeba. Tylko teraz będę bardziej uważała – mówi Stanisława Szczecińska z Gorzowa. Gdy w sobotę robiła zakupy, zwracała uwagę na to, skąd są jajka, które wkłada do sklepowego koszyka. Dlaczego?

W zeszłym tygodniu Europę obiegła wiadomość, że w Belgii i Holandii wykryto jajka skażone fipronilem. To środek na owady, który jest szkodliwy dla układu nerwowego, wątroby, nerek.

Informacje o skażonych jajkach napływają też z innych krajów Europy. Natrafiono na nie już na Słowacji, w Niemczech.
W piątek Główny Inspektorat Sanitarny poinformował, że skażone fipronilem jaja wykryto też w trzech województwach w Polsce, m.in. w Wielkopolsce.

Więcej przeczytasz w papierowym wydaniu Gazety Lubuskiej oraz w wydaniu PLUS.

Zobacz: Toksyczne jajka dotarły do Polski

Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.