Skradziono chorągiewkę z grobu. Jakie intencje kierowały złodziejem?

Czytaj dalej
Fot. Dominik Kowalczyk
(AB)redakcja.inowroclaw@pomorska.pl

Skradziono chorągiewkę z grobu. Jakie intencje kierowały złodziejem?

(AB)redakcja.inowroclaw@pomorska.pl

Redakcję „Gazety Pomorskiej” odwiedził nasz stały czytelnik, Dominik Kowalczyk z Inowrocławia, którego zbulwersowała kradzież chorągiewki z grobu jego ojca na jednym z miejscowych cmentarzy. Oto treści pisma, jakie ze sobą przyniósł.

„Włąśnie rodzi się piękna tradycja Dnia Żołnierzy Wyklętych. W związku z tym na grobie mojego ojca Władysława - żołnierza Armii Krajowej, zapaliłem znicz oraz umieściłem chorągiewkę z kotwicą, która była symbolem Polski walczącej - walki z okupantem niemieckim w czasie II wojny światowej. Po trzech dniach odwiedziłem grób ojca i - niestety - chorągiewki już nie było. Zresztą, to nie pierwszy tego typu przypadek - była to już bowiem kolejna kradzież takiej właśnie chorągiewki z grobu mojego ojca.

Ohydna „tradycja” okradania grobów liczy sobie tysiące lat (dawniej okradano, na przykład, piramidy egipskie), ale kradzieży dokonywano głównie z chęci zysku. A w tym wypadku? Jakie intencje kierowały złodziejem? Dla mnie ta chorągiewka w biało-czerwonych barwach ma wartość emocjonalną i wymiar głęboko patriotyczny, jaką więc ma wartość materialną dla złodzieja?

Nie wiem czy złodziejem chorągiewki jest zwykła „hiena cmentarna”, czy epigon „komuny”, UB, ZOMO itp., a więc symboli dawnego „czerwonego” systemu, któremu nie odpowiada odradzanie się właśnie idei patriotyzmu i prawdziwie wolnej Polski?... - pyta z goryczą w konkluzji swego pisma Dominik Kowalczyk...

(AB)

(AB)redakcja.inowroclaw@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.