Skyway 2019. Do Toruńskiej Agendy Kulturalnej wpłynęło aż 157 projektów na tegoroczną edycję festiwalu światła
Swoje instalacje na toruńskim festiwalu światła chcą pokazać artyści m.in. z Japonii, Tajlandii, czy Stanów Zjednoczonych. Co zobaczymy w sierpniu?
Zjawiskowy laserowy tunel, świetlne widowisko z użyciem dronów, kilkunastometrowa latarnia morska, interaktywne serce gigantycznych rozmiarów, niezwykle fotogeniczny świetlny labirynt, ogromna ośmiornica czy mapping 3D generowany pulsem widza to tylko niektóre propozycje, które do końca lutego nadesłali artyści z całego świata do Toruńskiej Agendy Kulturalnej na tegoroczny Skyway.
Różnorodność miejsca
Festiwal światła rozpocznie się 20 sierpnia i potrwa sześć dni. Motywem przewodnim największej kulturalnej imprezy letniej w Toruniu będzie różnorodność miejsca. Z różnych miejsc do organizatorów festiwalu napływały też projekty, które artyści chcieliby u nas pokazać.
- Bardzo się cieszymy z tej popularności. Każdego roku robimy tzw. open call przy okazji festiwalu i swoje projekty mogą zgłaszać wszyscy, ale nie przypuszczaliśmy, że zgłosi się do nas aż tylu chętnych z różnych zakątków świata. To świadczy o tym, że festiwal jest znany nie tylko w naszym kraju - mówi Krystian Kubjaczyk.
Dyrektor Toruńskiej Agendy Kulturalnej w rozmowie z Nowościami zdradza, że widział już wszystkie projekty i wybór najciekawszych będzie trudny. Swoje propozycje przysłali artyści z 28 krajów. Są prace z Holandii, Niemiec, Francji, czy Wielkiej Brytanii, ale nie brakuje też ciekawych propozycji z Meksyku, Japonii, Australii, czy Singapuru.
Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.
-
Prenumerata cyfrowa
Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.
już od
3,69 ZŁ /dzień