Spieszcie się ze złożeniem wniosku o świadczenie 500 plus

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Olkowski
Małgorzata Oberlan

Spieszcie się ze złożeniem wniosku o świadczenie 500 plus

Małgorzata Oberlan

- Osobiście jestem pozytywnie zaskoczona. Wniosek o „500+” złożyłam przez internet, potem urzędnicy słali mi sms-y z informacjami, na koniec odebrałam decyzję... przed godzinami pracy PIUM-u - mówi pani Jolanta.

Kończy się wnioskowanie rodziców o świadczenie „500 plus” na kolejnych 12 miesięcy. Kto nie złoży wniosku do końca października, straci jedną wypłatę. Wszyscy, którzy nie chcieli stracić ciągłości wypłat, spieszyli się ze złożeniem wniosku do końca sierpnia. W niektórych miastach, np. w Bydgoszczy, tworzyły się duże kolejki. W Toruniu kolejki były, ale nie monstrualne. Tradycyjnie - w urzędzie przy ul. Batorego.

Obywatel zaopiekowany

Jak torunianie oceniają sprawność urzędników? Różnie. Pani Jolanta akurat jest bardzo zadowolona. 28 lipca z Toruńskiego Centrum Świadczeń Rodzinie (TCŚR) wysłało jej przypominającego sms-a. 31 sierpnia torunianka złożyła wniosek o „500 plus” przez internet, za pośrednictwem swojego banku. 30 września TCŚR poinformowało ja sms-em, że wniosek został zarejestrowany. 24 października natomiast - że decyzja w sprawie świadczenia czeka ja na nią do odbioru w jednym z Punktów Informacyjnych Urzędu Miasta.

- Pojechałam tam przed pracą, jakiś kwadrans po 8.00. Przyjazna urzędniczka wydała mi decyzję, choć punkt otwierany był formalnie o godz. 9.00. Dziękuję! Generalnie jako obywatel czuję się zaopiekowana i tak to właśnie powinno wszystko działać. Czekam już tylko na pieniądze - kończy pani Jolanta, mama 3 dzieci.

Numer konta do poprawki

Pozostało jeszcze 55% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Małgorzata Oberlan

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.