Lucyna Sztanderalucie@op.pl

Śpiewanie kolęd to tradycja chrześcijańska

Nagrodzeni uczestnicy XVI Powiatowego Spotkania z Kolędą i Pastorałką. To była wielka radość móc zaprezentować się przed tak fantastyczną widownią. Młodzi Fot. Nadesłane Nagrodzeni uczestnicy XVI Powiatowego Spotkania z Kolędą i Pastorałką. To była wielka radość móc zaprezentować się przed tak fantastyczną widownią. Młodzi artyści zostali docenieni.
Lucyna Sztanderalucie@op.pl

Podkreślili to organizatorzy XVI już Powiatowego Spotkania z Kolędą i Pastorałką, które odbyło się w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Sępólnie.

Polacy posiadają w swych zbiorach najwięcej pieśni bożonarodzeniowych. Żaden inny kraj nie może pochwalić się takim zbiorem. Mamy niemal dwieście kolęd i czterysta pastorałek, stąd też uczestnicy, którzy przyjadą do Kamienia, mają w czym wybierać - podkreślono w MGOK.

Na scenie wystąpiło 70 wykonawców z Sępólna, Więcborka, Zakrzewka, Suchorączka oraz z gminy Kamień. Co roku impreza cieszy się dużym zainteresowaniem, zarówno ze strony publiczności, jak i wykonawców. Od kilku lat też niezawodnie rolę konferansjera pełni ojciec Piotr Ziewiec z zakonu karmelitów bosych w Zamartem. Każdego roku dyrektor MGOK Ireneusz Bona funduje nagrodę dla jednego z wykonawców. W tym roku Grand Prix Pastorała trafiła do rak Olgi Lewalskiej z Sępólna, która zaśpiewała „Mizerna cicha, stajenka licha”. Wyróżniono też występ Jakuba Wiese ze świetlicy wiejskiej w Dużej Cerkwicy oraz zespół wokalny ze Szkoły Podstawowej w Zakrzewku. Jakub podbił serca wykonaniem utworu „Maleńka miłość”, natomiast Nikol Anguelo, Julia Bzdok, Agata Budnik, Kinga Gierszewska i Michał Borowicz wyróżnienie wyśpiewali kolędą „Dzisiaj w Betlejem”.

Autor: Lucyna Sztandera

Lucyna Sztanderalucie@op.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.