Joanna Maciejewska

Spółdzielnia Mieszkaniowa na Rubinkowie chce zlikwidować lodziarnię. Mieszkańcy są temu przeciwni

"Dla wielu mieszkańców Rubinkowa II jest to smak dzieciństwa, ale i jedyne miejsce gdzie można zjeść deser, rurki z bitą śmietaną, gofry czy Fot. Google Street View "Dla wielu mieszkańców Rubinkowa II jest to smak dzieciństwa, ale i jedyne miejsce gdzie można zjeść deser, rurki z bitą śmietaną, gofry czy lody z automatu. (...) Takie miejsce jest potrzebne bardziej niż kilka miejsc parkingowych" - piszą autorzy petycji "NIE dla zamknięcia Budki z lodami i goframi na Rubinkowie II"
Joanna Maciejewska

Mieszkańcy Rubinkowa II w Toruniu nie chcą likwidacji jedynej w tej części miasta lodziarni. Łącznie zebrali już ponad 3,5 tysiące podpisów w obronie miejsca, które znają i odwiedzają od lat.

O sprawie likwidacji budki przy ul. Dziewulskiego 21 w Toruniu pisaliśmy już w maju, gdy powstała internetowa petycja przeciw jej likwidacji. Właściciel lodziarni, pan Leonard Bryła, będzie musiał zwinąć interes, który prowadzi od 27 lat, wraz z końcem lipca. Powód? Spółdzielnia Mieszkaniowo „Rubinkowo” chce wybudować w tym miejscu nowe miejsca parkingowe.

Czytaj więcej w pełnej wersji artykułu.

Pozostało jeszcze 87% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Joanna Maciejewska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.