Mateusz Tkarski

Start-upy zdobywają uznanie za granicą

Start-upy zdobywają uznanie za granicą
Mateusz Tkarski

Finaliści infoShare Startup Contest gdańskiego Startera zdobywają uznanie w zagranicznych konkursach dla firm nowych technologii.

Firma dr Poket z gdańskiego Startera - finalista infoShare Startup Contest z 2015 roku zdobył I miejsce w kategorii Digital Health w unijnej rywalizacji European Health Catapult w Brukseli, zdobywając 50 tys. euro.


- Jury było pod dużym wrażeniem zaprezentowanej technologii, a także faktu, że nasze urządzenia zapewniają bezpieczeństwo wydawania leków dużo większe niż w przypadku sprzedaży leków bez recepty w sklepach, na stacjach benzynowych, a w niektórych przypadkach - nawet aptekach

- Dla jury ważnym aspektem była skalowalność produktu i możliwość zaprezentowania go na całym świecie. Jako autorzy HealthPoint, począwszy od designu, poprzez wszystkie komponenty po elektronikę i oprogramowanie urządzeń jesteśmy w stanie dostosować rozwiązanie pod wymagania niemal każdego klienta, jak i rozmaite regulacje prawne. - mówi Sebastian Mul z dr Poket.

Dr Poket rozwija dyspozytor wydający leki. Sprzedaje już urządzenia w Stanach Zjednoczonych, Brazylii oraz Szwajcarii, a także prowadzi zaawansowane rozmowy z dużymi podmiotami na rynkach: europejskim i azjatyckim.

Dr Pocket to niejedyny finalista infoShare Startup Contest z sukcesem. Ubiegłoroczny zwycięzca Nexbio znalazł się w gronie 30 najlepszych start-upów w globalnym konkursie Chivas The Venture odbywającym się w Los Angeles.

Mateusz Tkarski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.