Łukasz Gazur

Stary Teatr: to był sezon niespełnionych obietnic

Stary Teatr: to był sezon niespełnionych obietnic Fot. Andrzej Banaś
Łukasz Gazur

Teatr. Przed nami dwie ostatnie premiery przed wakacjami w Narodowym Starym Teatrze w Krakowie. To „Audiencja 89” według tekstów Bogusława Schaeffera w reż. Tomasa Svobody i „Pierwiastek minus jeden” w reż. Agnieszki Mandat. Czas podsumować sezon na tej scenie

Mijającego sezonu w Narodowym Starym Teatrze w Krakowie - pierwszego pod dyrekcją Marka Mikosa - nie można zaliczyć do udanych. Nie przypadł do gustu ani krytykom - o czym świadczą miażdżące recenzje takich spektakli jak „Masara” w reż. Stanisława Mojsiejewa albo „Dom Bernardy A.” w reż. Alejandro Radawskiego. Rozczarowania nie kryją też widzowie. Dowodem jest frekwencja na tych spektaklach, sięgająca nieraz ledwie 60 proc. (przy nadkompletach na „Weselu” w reżyserii Jana Klaty i „Triumfie woli” Moniki Strzępki, powstałych za poprzedniego dyrektora, czyli Jana Klaty).

Obietnice kontra realia

Właściwie ze swojego programu, z którym Marek Mikos wygrał rozpisany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego konkurs na szefa tej sceny (pokonując m.in. Klatę) nie zrealizował właściwie nic.

Czytaj więcej i dowiedz się, dlaczego część wizji Marka Mikosa nie mogła zostać zrealizowana. 

Pozostało jeszcze 76% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Łukasz Gazur

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.