Statki już czekają gości

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała
Filip Pobihuszka

Statki już czekają gości

Filip Pobihuszka

W połowie kwietnia rusza sezon na rejsy po Odrze. Czekają nas istotne zmiany w harmonogramie i nieco droższe bilety

Zimujące w nowosolskim porcie dwa odrzańskie wyciecz¬kowce już niedługo zainaugurują kolejny sezon rejsów. Stowarzyszenie Odra dla Turystów właśnie opublikowało harmonogram, z którego wynika, że Zefir i Laguna zaczną pruć fale za miesiąć z hakiem, dokładnie w połowie kwietnia, w Wielki Piątek.

- To jest rok nowatorski – mówi Łukasz Kozłowski, prezes „OdT”, mając na myśli m.in. dziesięć małych przystani, które znacznie wzbogaciły mapę Odry. Świeży harmonogram jednak ich nie uwzględnia. Dlaczego? - Małe przystanie to będzie tak jakby przystanek na żądanie. Ogłosimy to niebawem, jak już dopracujemy szczegóły – wyjaśnia krótko Kozłowski.
To, co zwraca uwagę podczas przeglądania rozkładu rejsów, to brak godzin w przypadku dni, podczas których odbywać się będą dni miast lub inne Regionalne imprezy. Zamiast tego widnieje informacja, że szczegóły zostaną podana plakatach oraz w Internecie. - Zrobiliśmy to właśnie w taki sposób, bo od zawsze tak jest, że wypuszczamy harmonogram zanim ogłoszone są szczegóły świąt miast. Na przykład w Nowej Soli nie wiemy jeszcze co, o której i gdzie. A że wcześniej ustawialiśmy rejsy na konkretne godziny, teraz chcemy tego uniknąć. Dlatego informacja szczegółowa na temat godzin rejsów będzie później, dostosujemy go pod np. rozkład jazdy Święta Solan. Po to, by pasowało to ludziom i nie kłóciło się z jakimś fajnym koncertem – tłumaczy szef „OdT”.

Równie ważną informacją są nowe ceny biletów. Będzie więc pierwsza od trzech lat i pierwsza w ogóle podwyżka. Ceny po trzech latach trzeba było zweryfikować. Mam nadzieję, że nikt nie będzie tego powodu oburzony – mówi Kozłowski. – 2 zł więcej będzie kosztować bilet normalny i rodzinny, złotówkę podrożeje ulgowy. Ale za to zeszliśmy z ceny za dodatkowe dzieci w bilecie rodzinnym, z 10 na 5 zł. Zapraszamy więc większe rodziny - dodaje.

Tak więc za bilet normalny zapłacimy 18 zł w przypadku rejsu godzinnego, 23 zł w przypadku dwugodzinnego i 18 zł za rejs przepływowy, czyli z miasta do miasta. Stawki za bilet ulgowy to kolejno 14, 19 i 14 zł. Bilet grupowy (powyżej 20 osób) to kolejno 13, 15 i 13 zł. Za bilet rodzinny (Dwoje dorosłych i dziecko) zapłacimy kolejno 40, 45 i 40 zł. Dodatkowe dziecko do biletu rodzinnego, to koszt wspomnianych wcześniej 5 zł.

Szczegółowy cennik oraz harmonogram rejsów można znaleźć na stronie internetowej www.odradlaturystow.pl lub facebookowym fanpejdżu. Tam też pojawią się ewentualne informacje o zmianie terminów czy godzin rejsów.
Sezon, zgodnie z harmonogramem, potrwa do końca października, choć w przypadku ciepłej jesieni i dobrego poziomu wody w Odrze, rejsy mogą odbywać się nawet do listopada

Filip Pobihuszka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.