Małgorzata Oberlan

Strażnicy chcieli, by sąd ukarał Leszka Pilarskiego za dzikie wysypisko śmieci, które powstało za fabryką

Dzikie wysypisko śmieci w tej okolicy powstało przez nieznanych sprawców, którzy zwozili tutaj stare meble, szmaty, zużyty sprzęt AGD Fot. Sławomir Kowalski Dzikie wysypisko śmieci w tej okolicy powstało przez nieznanych sprawców, którzy zwozili tutaj stare meble, szmaty, zużyty sprzęt AGD
Małgorzata Oberlan

Sąd uznał, że Leszek Pilarski, prezes Metronu, w niczym nie zawinił. Nieznani sprawcy podrzucali mu śmieci, a on domagał się od straży ich ujęcia.proces metron

Straż Miejska w Toruniu z uniewinnienia prezesa fabryki wodomierzy zadowolona nie jest. - To właściciel nieruchomości, zgodnie z Ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, odpowiada za śmieci na swoim terenie - mówi Jarosław Paralusz, rzecznik toruńskich municypalnych. Czy strażnicy odwołają się od wyroku, jeszcze nie wiadomo.

Tajemniczy śmieciarze

Fabryka wodomierzy mieści się przy ul. Targowej. Grunt należy do Skarbu Państwa, ale odpowiada za niego spółka Metron. Prezes Leszek Pilarski stanął przed Sądem Rejonowym w Toruniu obwiniony o to, że dopuścił do powstania na terenie, za który odpowiadał, dzikiego wysypiska śmieci (art. 10 ust. 2a Ustawy o utrzymaniu czystości...). Ukarania go domagała się Straż Miejska w Toruniu.

Jak ustalono w sądzie, opisywany teren wielokrotnie był zaśmiecany przez nieznanych sprawców. Zwozili oni tam najróżniejsze odpady: stare meble, szmaty, zużyte sprzęty AGD i inne. Z pewnością nie były to śmieci pochodzące z Metronu.

- Pomimo tego, że spółka nie była wytwórcą odpadów, niejednokrotnie uprzątała na własny koszt teren, na którym były one rozrzucane przez nieznanych sprawców - ustaliła sędzia Angelika Kurkiewicz z XII Wydziału Karnego.

Dodajmy, że prezes Leszek Pilarski nie pozostawał bierny wobec rosnącej góry śmieci. Do Straży Miejskiej w Toruniu kierował pisma, zwracając uwagę na problem, i domagając się wykrycia podrzucających mu śmieci. Dokumenty przedstawił w sądzie.

Pozostało jeszcze 60% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Małgorzata Oberlan

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowosci.com.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.