Małgorzata Oberlan

Strzelanina na Bydgoskim Przedmieściu. W procesie pojawił się nowy, szokujący dowód

Szokujący wywiad z przedstawicielem Młodej Elany opatrzono takim zdjęciem. To nie wyprawa do po grzyby... Fot. stadionowiprawcy.net Szokujący wywiad z przedstawicielem Młodej Elany opatrzono takim zdjęciem. To nie wyprawa do po grzyby...
Małgorzata Oberlan

Sąd przyjął jako dowód wywiad z liderem Młodej Elany, czyli grupy pseudokibiców. Mowa w nim wprost o biciu, ustawkach i rozprawieniu się z wrogami grupy.

- Idziemy w kierunku chuligańskim, chcemy się bić i łączymy się z ekipami, które również mają taki sam pogląd jak my - mówi przedstawiciel Młodej Elany, w wywiadzie z maja br. dla portalu Stadionowi oprawcy.net.

Dowód w sądzie

Obrońcy Tomasz S. „Sopla”, Michała M. „Micha” i Pawła Sz. „Małolata”, oskarżonych o usiłowanie zabójstwa czterech elanowców podczas strzelaniny na Bydgoskim Przedmieściu są pewni, że wywiadu udzielił Krystian K. To jeden z pokrzywdzonych elanowców, nieformalny lider Młodej Elany.

- Słowa, które padają w tym wywiadzie, potwierdzają naszą linię obrony. Dwóch naszych klientów było w tej grupie pseudokibiców, ale z niej odeszło. Szybko przekonali się, jaką płaci się za to cenę. Takie osoby są najeżdżane w domach, mogą mieć podpalony samochód etc. - mówi adwokat Weronika Król-Dybowska, broniąca w procesie Michała M. „Micha”.

Wywiad opatrzony jest datą 17 maja 2018 r. Do strzelaniny natomiast doszło 17 lipca 2017 roku. Bezpośrednio przed nią natomiast do ataku na oskarżonych przed siłownią „Bella” przy ul. Żółkiewskiego. Tutaj zamaskowani sprawcy ruszyli na nich z maczetami. Według obrońców oskarżonych, napastnikami byli elanowcy.

Pozostało jeszcze 59% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Małgorzata Oberlan

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowosci.com.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.