Szkoła potrafi generować spore zyski z wynajmu

Czytaj dalej
Fot. UM
Karolina Rokitnicka

Szkoła potrafi generować spore zyski z wynajmu

Karolina Rokitnicka

Hala sportowa Publicznego Gimnazjum w Kowalewie Pomorskim ma już 12 lat. W ostatnich tygodniach przeprowadzono jej remont.

- Na hali odnowiono podłogę. Przy okazji tak poważnych prac odświeżono ściany i dokonano przeglądu instalacji oświetleniowej. Prace malarskie podłogi wykonała wyłoniona w przetargu specjalistyczna firma z Gdyni dając na nie 5 lat gwarancji. Odnowienie ścian było zadaniem pracowników szkoły. Wystarczył matematyczny cyrkiel i trochę cierpliwości, a na ścianach powstały olimpijskie symbole - informuje asystentka burmistrza Kowalewa Karolina Kowalska.

Pomalowanie podłogi oraz zakup specjalistycznych farb kosztował 35 tys. zł. Pieniądze na ten cel w ubiegłym roku zarobiła szkoła, która użyczała swą bazę na organizację kolonii, obozów, turniejów i pokazów.

- Gratuluję dyrektor gimnazjum Renacie Falucie Kaszu-bowskiej i jej pracownikom, bo wiem, że jest to bardzo uciążliwe i pracochłonne. Jest to kolejny rok, gdzie gimnazjum, po odjęciu kosztów wynajmu, wypracowuje poważny zyski. Wszystkie środki pozostają do wykorzystania na potrzeby tej szkoły. Wcześniej za nie m.in. zakupiono kotary do podziału hali sportowej czy łóżka - informuje burmistrz Kowalewa Pomorskiego Andrzej Grabowski.

Karolina Rokitnicka

Praca w mediach to moja pasja. Przez wiele lat zajmowałam się dziennikarstwem informacyjnym, wydarzeniowym oraz przygotowywaniem relacji czy przeprowadzaniem interwencji w sprawach ważnych dla Czytelników. Szczególnie bliskie mi są sprawy lokalne, dotyczące Golubia-Dobrzynia, samorządowe, kultura oraz politykaLubię analizę danych, m. in. rankingów inwestycyjnych. Bardzo cenię kontakt z drugim człowiekiem, dynamiczność, możliwość uczenia się, zmian i poznawania zagadnień, które są dla mnie niezgłębione, jak np. sport czy rolnictwo :-). 


Od grudnia 2022 roku pracuję w dziale SEO, głównie na szczeblu regionalnym i krajowym. Mam też wydarzeniowe dyżury w województwie, podczas których przygotowuję informacje o wypadkach czy utrudnieniach w regionie.  Ponadto zdarza mi się tworzyć informacje lokalne z Golubia-Dobrzynia, które trafiają na portal Nasze Miasto Golub-Dobrzyń oraz Gazeta Pomorska/Golub-Dobrzyń.


 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.