Lucyna Makowska

Szprotawa. Mieszkania w dawnej odlewni. Miasto odzyskało budynek, teraz szuka pieniędzy na jego zagospodarowanie

Burmistrz Mirosław Gąsik z pełnomocnikiem Miasta Gniezna podpisali 11 lipca akt notarialny ws. przejęcia przez Szprotawę biurowca odlewni. Fot. Arch UM Szprotawa Burmistrz Mirosław Gąsik z pełnomocnikiem Miasta Gniezna podpisali 11 lipca akt notarialny ws. przejęcia przez Szprotawę biurowca odlewni.
Lucyna Makowska

W budynku biurowca dawnych Dolnośląskich Zakładów Odlewniczych w Szprotawie powstanie kilkadziesiąt mieszkań socjalnych i komunalnych, a może i deweloperskich.

Dzięki kilkumiesięcznym staraniom gminie udało się przejąć od Miasta Gniezna budynek dawnej odlewni przy ul. Sobieskiego 51. 11 lipca burmistrz Mirosław Gąsik oraz pełnomocnik Prezydenta Miasta Gniezna podpisali akt notarialny na mocy, którego Gmina Szprotawa stała się właścicielem budynku biurowego oraz użytkownikiem wieczystym przyległych gruntów położonych na terenie dawnych Dolnośląskich Zakładów Odlewniczych. Okazuje się, że wartość darowizny to blisko pół miliona złotych i co ważne nieruchomość nie jest obciążona hipoteką, jest też wolna są od jakichkolwiek praw i roszczeń innych osób.

Pozostało jeszcze 70% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Lucyna Makowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.