Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Justyna Wojciechowska-Narloch

Sztab w III Liceum Ogólnokształcącym dopina ostatnie szczegóły przed 27. finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Tak wyglądało składanie orkiestrowych puszek przed ubiegłorocznym finałem w sztabie na Skarpie. Wolontariuszy czeka jeszcze szkolenie Fot. Sławomir Kowalski Tak wyglądało składanie orkiestrowych puszek przed ubiegłorocznym finałem w sztabie na Skarpie. Wolontariuszy czeka jeszcze szkolenie
Justyna Wojciechowska-Narloch

W przyszłą niedzielę zagrają z orkiestrą po raz jedenasty. Są już prawie gotowi. W zeszłym roku zebrali niemal 108 tys. zł. Czy ten wynik da się powtórzyć?

Jako sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na Skarpie wystartowali w styczniu 2009 roku. Mieli wówczas 80 wolontariuszy, a wynik zbiórki przekroczył nieco 28 tys. zł.

- Zaczynała wąska grupka, rzucając się niemal z motyką na słońce. Część nauczycieli wpadała na chwilę zobaczyć, co się dzieje i zostawała do końca dnia, bo było co robić - choćby liczyć pieniądze. Potem to już działo się samo - wspomina tamte czasy Katarzyna Koźlikowska, polonistka w III LO.

Stare, dobre małżeństwo

Pierwszym szefem skarpianego sztabu i to dwukrotnie był nauczyciel informatyki Michał Studziński , potem rok Kamilla Piątkowska, historyczka, o od ośmiu lat szefuje mu Radosław Boroch, dziś absolwent III LO. Jego zaangażowanie w kolejne finały dostrzegł zarząd Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W 2017 roku szef sztabu na Skarpie otrzymał jubileuszowy medal od WOŚP wybity przez Mennicę Narodową. Taki sam dostała Anita Nowak, szefowa sztabu w SP nr 1 w Toruniu. Wśród nagrodzonych znaleźli się też sponsorzy, darczyńcy, przyjaciele Fundacji WOŚP, przedstawiciele mediów oraz przedstawiciele sztabów. Toruńskich sztabowiczów wyróżniono za krzewienie idei Orkiestry wśród najmłodszych.

- Wierzę w to, co robi Orkiestra i Jurek Owsiak. Bardzo się cieszę, że i ja mogę dorzucić coś od siebie do tego wielkiego dzieła. Myślę, że sama idea zasługuje na nagrodę Nobla. To byłaby nagroda dla wszystkich Polaków, których WOŚP jednoczy - mówił nam wtedy Radosław Boroch.

Sztab na Skarpie jest wyjątkowy jeszcze o tyle, że długo przed finałem działa zdalnie. Jego szef od kilku lat mieszka poza Toruniem i dyryguje swoimi współpracownikami zdalnie. W najważniejszym momencie zawsze jest jednak na miejscu, w pełnej gotowości.

Pozostało jeszcze 45% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Justyna Wojciechowska-Narloch

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowosci.com.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.