Tadeusz K., przewodniczący Rady Powiatu Przeworskiego i sekretarz Urzędu Gminy w Zarzeczu, jechał samochodem po pijanemu

Czytaj dalej
Fot. Archiwum Powiat Przeworski
Norbert Ziętal

Tadeusz K., przewodniczący Rady Powiatu Przeworskiego i sekretarz Urzędu Gminy w Zarzeczu, jechał samochodem po pijanemu

Norbert Ziętal

Ponad jeden promil alkoholu w organizmie - według ustaleń policji - miał Tadeusz K., przewodniczący Rady Powiatu Przeworskiego oraz sekretarz Urzędu Gminy w Zarzeczu. W takim stanie prowadził samochód.

W piątek ok. godz. 15.30 patrol policyjnej drogówki, w okolicy hali w Zarzeczu, w powiecie przeworskim, zatrzymał do kontroli osobowego mercedesa.

- Podczas badania okazało się, że kierowca auta ma ponad jeden promil alkoholu w organizmie. Zostało mu zatrzymane prawo jazdy. Dalszym wyjaśnianiem tej sprawy zajmują się funkcjonariusze Komisariatu Policji w Kańczudze, gdyż to ta jednostka terytorialnie obejmuje Zarzecze

- mówi Nowinom asp. sztab. Justyna Urban, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Przeworsku.

Policja nigdy nie podaje personaliów osób zatrzymanych w stanie nietrzeźwym. Rzeczniczka dodaje tylko, że mężczyzna był w tym dniu jedynym pijanym kierowcą zatrzymanym w tym terenie.

Wiadomo jednak, że chodzi o Tadeusza K., przewodniczącego Rady Powiatu Przeworskiego oraz sekretarza Urzędu Gminy w Zarzeczu. Od piątku w Przeworsku jest głośno o tej sprawie.

Tadeusz K. nie chce rozmawiać

Wczoraj rano próbowaliśmy się z nim skontaktować. Odebrał telefon komórkowy. Gdy nasz reporter przedstawił się i wyjaśnił, w jakiej sprawie dzwoni, Tadeusz K. stwierdził cicho, że nie może teraz rozmawiać i rozłączył się. Od razu wysłaliśmy do niego SMS-a z informacją, w jakiej sprawie się z nim kontaktujemy i prośbą o oddzwonienie lub podanie godziny, o której sami możemy zadzwonić. Tadeusz K. nie zareagował na SMS, nie oddzwonił i nie odbierał już telefonu.

W dalszej cześci artykułu m.in.:

 • to nie pierwsza taka sytuacja w powiecie
 • czy Tadeusz K. zrzeknie się swoich funkcji
 • i czy oznacza to zmianę władzy w powiecie
Pozostało jeszcze 52% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Norbert Ziętal

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.