Taneczny spektakl o życiu w krakowskim getcie do zobaczenia w Teatrze Nowym Proxima w Krakowie

Czytaj dalej
Fot. Materiały organizatora
Łukasz Gazur

Taneczny spektakl o życiu w krakowskim getcie do zobaczenia w Teatrze Nowym Proxima w Krakowie

Łukasz Gazur

W historii krakowskiego getta słowa po prostu nie wystarczą. Międzynarodowa grupa tancerzy chce za pomocą ruchu opowiedzieć o życiu Żydów w Krakowie w czasie II wojny światowej. W najbliższy weekend zobaczymy efekt ich pracy

Spektakl „Getto krakowskie” to opowieść o życiu mieszkańców Krakowa tuż przed wybuchem II wojny światowej, jak i po 1 września 1939 roku. Opowiada o przeżyciach ofiar Holokaustu, scenach z getta krakowskiego oraz o obozie w Płaszowie. Wszechobecny głód, chłód oraz strach przed utratą własnego życia, bliskich czy własnej godności determinują tu zachowania ludzi.

- Są tu wszystkie odcienie emocji. Jest strach, ale i nadzieja - mówi twórczyni spektaklu, tancerka i choreografka Agnieszka Jachym.

W wielu językach

Czytaj więcej: 

  • Miejsce samego przedstawienia nie jest przypadkowe 
  • Co o przedstawieniu mówi Piotr Sieklucki, dyrektor Teatru Nowego Proxima?
Pozostało jeszcze 75% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Łukasz Gazur

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.