Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Tani tymczasowy most wojskowy dla Torunia stanie na Wiśle

Czytaj dalej
Fot. Przemysław Świderski
Justyna Wojciechowska-Narloch

Tani tymczasowy most wojskowy dla Torunia stanie na Wiśle

Justyna Wojciechowska-Narloch

Maksymalnie 14 milionów złotych ma kosztować tymczasowy most, który powstać miałby w Toruniu, gdy ekipy remontowe zajmą się przeprawą w centrum miasta. Konstrukcję zlokalizowaną najpewniej na wysokości ulicy Przybyszewskiego postawić ma nam wojsko.

Zmniejszenie uciążliwości związanych z koniecznym remontem mostu Piłsudskiego rozstrzyga się na szczeblu ministerialnym. Michał Zaleski, ubiegający się o reelekcję prezydent miasta, jest już po rozmowach z szefem resortu obrony. Uzyskał od niego obietnicę, że żołnierze pomogą Toruniowi. Wystąpił też do Ministerstwa Energii, które dysponuje tymczasowymi przeprawami, o użyczenie jednej z nich.

- Naszym celem jest zmniejszenie uciążliwości dla mieszkańców spowodowanych remontem przeprawy. Do tej pory mówiliśmy o maksymalnym wykorzystaniu mostu gen. Zawackiej oraz pozostawieniu jednej nitki na moście Piłsudskiego, która służyć miałaby komunikacji publicznej zorganizowanej w ruchu wahadłowym - tłumaczy prezydent Michał Zaleski. - Wciąż jednak szukaliśmy innych rozwiązań. Pod koniec września podczas spotkania z szefem resortu obrony - ministrem Błaszczakiem uzyskałem potwierdzenie, że wojsko może się włączyć w budowę przeprawy tymczasowej na czas remontu.

Pale wbite w dno

Prezydent podtrzymał swoje wcześniejsze wypowiedzi, że nie ma żadnych szans na zbudowanie w Toruniu mostu pontonowego. Takowe - jak zaznaczył - buduje się na okres kilku, kilkunastu dni, a nie miesięcy. Najpoważniejszą przeszkodą są jednak koszty, które wstępnie szacowano na 50 mln zł. Przeprawa tymczasowa natomiast posiada specjalnie wybudowane drogi dojazdowe do rzeki, a sam most ustawiony jest na palach wbitych w dno. Ważne jest też, że taka konstrukcja zachowuje żeglowność rzeki.

Pozostało jeszcze 57% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Justyna Wojciechowska-Narloch

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowosci.com.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.