Rafał Nagórski

Te odcinki doczekają się nowej nawierzchni

Te odcinki doczekają się nowej nawierzchni
Rafał Nagórski

Najważniejsza inwestycja drogowa to przebudowa drogi 203 z Koszalina do Ustki, ale sporo będzie się też działo na drogach gminnych

W Darłowie - poza opisywanym już na pierwszej stronie - remontem ulicy Dąbrowskiego, do jesieni zakończą się prace na kilku mniejszych odcinkach. Nowa nawierzchnia pojawi się na ulicy Zygmunta III Wazy, kostka betonowa pojawi się na dotychczasowych drogach gruntowych: Fałata, Kossaka i Matejki, po obu stronach drogi Księżnej Zofii pojawi się chodnik. Bardzo ważny dla mieszkańców Darłowa jest też remont nie realizowany przez miasto, ale przez Zarząd Dróg Wojewódzkich. Chodzi o remont znajdującego się w fatalnym stanie odcinka drogi 203 Darłowo-Ustka. Na razie ZZDW wyłania wykonawcę przebudowy ulicy Tynieckiego w Darłowie, a prace na odcinku blisko 2 kilometrów mają rozpocząć się jesienią tego roku. Przewidziano tu kompleksową przebudowę ze wzmocnieniem konstrukcji jezdni, poszerzeniem jej do normatywnych szerokości. Na skrzyżowaniu z Aleją Jana Pawła II i ul. Emilii Plater powstanie małe rondo o średnicy wewnętrznej 20 m.

W gm. Darłowo - poza wspomnianym już remontem drogi w Krupach, kończą się prace drogowe w Dąbkach - ulica Wydmowa oraz droga 203 biegnąca przez uzdrowisko. Gotowa jest już ulica Ku Morzu we wsi Wicie, a gmina zdobyła ostatnio dotację z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych na przebudowę dróg gruntowych drogi gminnej pomiędzy Cisowem a Zakrzewem o długości 2,4 km. - Odcinek drogi Cisowo - Zakrzewo jest elementem większego projektu, droga docelowo ma prowadzić do Drozdowa. W kolejnych latach będziemy się starać o dofinansowanie kolejnego etapu drogi - mówi wójt gminy Radosław Głażewski i dodaje, że gmina wykłada płytami też sporo odcinków dróg dojazdowych, łącznie na remonty dróg wyda z budżetu około 4,5 miliona złotych.

W gminie wiejskiej Sławno - poza wspominanym już odcinkiem Warszkowo-Warszkówko nowych dróg doczekają się mieszkańcy Janiewic i Noskowa. Prace mają zakończyć się jesienią.

Tempa nie zwalnia gmina Postomino, która po tym, jak uroczyście otworzyła siedem nowych ulic w Jarosławcu obecnie nadzoruje prace w trzech miejscach. Trwa pierwszy etap przebudowy dróg gminnych (asfalt + oświetlenie) w Pieńkówku - koszt około 900 tysięcy z budżetu gminy. Drugi projekt to drogi wewnętrzne w Pieszczu, na co gmina zdobyła dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (koszt również około 900 tysięcy). Trzeci z obecnie realizowanych projektów to ulica Krótka w Jarosławcu, na której pojawi się kostka. - Dostaliśmy też 180 tysięcy złotych dotacji z FOGR na przebudowę drogi gminnej w Łężku - informuje Janusz Bojkowski, wójt gminy Postomino. - Wiem, że mieszkańcy walczyli o to, żeby remontować cały odcinek powiatowy czyli dojazd do wsi. My jako gmina byliśmy w stanie wesprzeć powiat, ale na razie nic z tego nie wyszło Dlatego zabieramy się za odcinek gminny wewnątrz miejscowości o długości około 900 metrów, a koszt szacowany jest na milion złotych - dodaje wójt. Warto dodać, że w gm. Postomino jest szansa na remont kolejnego odcinka w tym roku. Mowa o drodze w Bylicy.. Wszystko zależy od czerwcowej decyzji radnych.

W gm. Malechowo najważniejsza inwestycja tego półrocza to droga Malechowo- Paproty, ale podpisano też umowę z wykonawcą na drogę przy blokach w Karwicach - za około 500 tysięcy złotych. Gotowy jest już projekt na brukowy odcinek w Ostrowcu i wszystko wskazuje na to, że jeszcze w tym roku uda się zrealizować i ten projekt. Gmina jest też po rozmowach ze starostwem na temat położenia asfaltowego „dywanu” na odcinku drogi powiatowej Kukułczyn-Lejkowo, ma też porozumienie z Nadleśnictwem w sprawie utwardzenia drogi Drzeńsko-Zalesie.

Rafał Nagórski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.