Te same kłopoty połączyły dziesiątki rodzin

Czytaj dalej
Fot. Piotr Kryżanowski
Karolina Rokitnicka

Te same kłopoty połączyły dziesiątki rodzin

Karolina Rokitnicka

W Kowalewie od 25 lat działa Grupa Czas, która pomaga osobom uzależnionym od alkoholu i ich rodzinom. W weekend zorganizowała bal.

Karnawałowa impreza ma już 21-letnią tradycję. Zaproszeni zostali na nią nie tylko członkowie kowalewskiej grupy, ale także osoby z podobnych organizacji z Brodnicy, Wąbrzeźna, Świecia, Grudziądza, Torunia, Golubia-Dobrzynia, Tucholi, Chojnic. Na spotkanie przybyło ponad 100 osób.

- Oprócz dobrej zabawy bal miał na celu zebranie środków finansowych na wsparcie leczenia 4-letniej Wiktorii. Młoda kowalewianka zmaga się z chorobą nowotworową. Uczestnicy balu brali udział w licytacji przedmiotów przekazanych m.in. przez Urząd Miejski. Monografia Kowalewa Pomorskiego licytowana była dwukrotnie. Pierwszy kupiec przekazał ją do ponownej licytacji - informuje asystentka burmistrza Kowalewa Karolina Kowalska.

Była to już trzecia zbiórka. Przygotowania do balu trwały kilka miesięcy. Nad organizacja czuwała Elżbieta Idzikowska-Róg i Mirosław Kowalski.

- Bardzo dziękuję za zaangażowanie w sprawy społeczne gminy. Pomysłodawca śp. Ireneusz Idzikowski cieszy się, że jego wieloletnia praca jest kontynuowana - mówi burmistrz Kowalewa Pomorskiego Andrzej Grabowski.

Karolina Rokitnicka

Praca w mediach to moja pasja. Przez wiele lat zajmowałam się dziennikarstwem informacyjnym, wydarzeniowym oraz przygotowywaniem relacji czy przeprowadzaniem interwencji w sprawach ważnych dla Czytelników. Szczególnie bliskie mi są sprawy lokalne, dotyczące Golubia-Dobrzynia, samorządowe, kultura oraz politykaLubię analizę danych, m. in. rankingów inwestycyjnych. Bardzo cenię kontakt z drugim człowiekiem, dynamiczność, możliwość uczenia się, zmian i poznawania zagadnień, które są dla mnie niezgłębione, jak np. sport czy rolnictwo :-). 


Od grudnia 2022 roku pracuję w dziale SEO, głównie na szczeblu regionalnym i krajowym. Mam też wydarzeniowe dyżury w województwie, podczas których przygotowuję informacje o wypadkach czy utrudnieniach w regionie.  Ponadto zdarza mi się tworzyć informacje lokalne z Golubia-Dobrzynia, które trafiają na portal Nasze Miasto Golub-Dobrzyń oraz Gazeta Pomorska/Golub-Dobrzyń.


 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.