Ten biały „klocek” zeszpecił nam rynek - mówili przez lata bydgoszczanie

Czytaj dalej
Fot. Archiwum/Tymon Markowski
Krzysztof Błażejewski

Ten biały „klocek” zeszpecił nam rynek - mówili przez lata bydgoszczanie

Krzysztof Błażejewski

Dziewięć lat temu definitywnie zamknięty został budynek „Kaskady”, mieszczący bary, restaurację i kawiarnię, ustawiony w 1969 roku. Trzy lata później na oczach przechodniów został rozebrany. Bydgoszczanie pożegnali go bez żalu.

Gdyby po odzyskaniu suwerenności postanowiono „dekomunizować” budynki, bydgoska „Kaskada” nadawałaby się do usunięcia w pierwszej kolejności. Zdaniem zdecydowanej większości mieszkańców miasta, białe „pudełko” usytuowane w reprezentacyjnym miejscu, wśród harmonijnej XIX-wiecznej zabudowy, na Starym Rynku, zeszpeciło centrum Bydgoszczy na długie lata.

- Jak powstała słynna bydgoska "Kaskada"
- Brzydkie, ale jak funkcjonalne, pojemne
- "Klocek" w liczbach

Te ciekawe informacje przeczytasz w dalszej części artykułu

Pozostało jeszcze 83% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Krzysztof Błażejewski

Interesuje się dziejami Pomorza i Kujaw, historią Bydgoszczy i Torunia. Pasjonuje się sportem, szczególnie żużlem, pociągają go dalekie podróże i poznawanie różnych regionów świata, przyrody i kultury.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.