To nie będą wesołe święta, czyli dziwny jest ten świat

Czytaj dalej
Marek Kęskrawiec

To nie będą wesołe święta, czyli dziwny jest ten świat

Marek Kęskrawiec

Niedaleko mojego domu jeszcze trzy tygodnie temu wisiał billboard: „Twoje Porsche jest bliżej niż myślisz”. Dzisiaj coś takiego - kilka metrów od piekarni, przed którą stoi kolejka smutnych, milczących i unikających bliskiego kontaktu ludzi - miałoby wymiar dość absurdalny.

Nagle to całe obnoszenie się z bogactwem nie tylko stało się oznaką złego gustu, ale też uzmysłowiło nam, jak wieloma niepotrzebnymi rzeczami otaczali (otaczają) się ludzie. Okazało się, że nie dają one szczęścia i bezpieczeństwa. A mogą być też kulą u nogi, bo pewnie niejeden z szybko dorabiających się w ostatnich czasach biznesmenów żałuje dziś, że wyrzucił tyle forsy na błyskotki, zamiast inwestować w trwałe fundamenty swej fortuny.

A propos ludzi bogatych i celebrytów, których spora część Polaków tak chętnie podglądała na portalach spo¬łe-cznościowych, zazdroszcząc nowych domów i aut. Czy dlatego nie słychać o nich jako o darczyńcach szpitali, kupujących niezbędny sprzęt, bo aż tak się „zakredytowali” w bankach, że nie starcza im teraz na raty? Może tak, ale bardziej prawdopodobne wydaje się, że sprawy pandemii, zapaści systemu ochrony zdrowia oraz wizja biedy czyhającej na miliony Polaków - nie budzą ich sumień. Gdyby odliczyć piękne gesty Dominiki Kulczyk i państwa Lewandowskich, pewnie niewiele by jeszcze zostało.

To nie będą wesołe Święta. Będą smutne, bo nieszczęście znosi się najlepiej, gdy ma sie obok bliskich. W Wielką Niedzielę tego zabraknie, wielu z nas będzie wtedy samotnych. Pamiętajmy jednak, że życie się nie kończy, a po nocy zawsze - powtarzam, zawsze - w końcu wstaje dzień.

Marek Kęskrawiec

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.