Marek Białowąs

To oni wyciągają ludzi sprzed telewizorów

Wczoraj ogłoszono listę nagrodzonych. Wręczenie statuetek liderów trzeciego sektora odbędzie się w sobotę na dożynkach Fot. red. Wczoraj ogłoszono listę nagrodzonych. Wręczenie statuetek liderów trzeciego sektora odbędzie się w sobotę na dożynkach
Marek Białowąs

Dziewięć organizacji pożytku publicznego i społeczników otrzyma statuetki lidera trzeciego sektora powiatu zielonogórskiego

Wczoraj w starostwie powiatowym w Zielonej Górze odbyło się spotkanie z nagrodzonymi społecznikami.
- Nagrodziliśmy statuetkami łącznie dziewięć osób i organizacji z terenu naszego powiatu - powiedziała Romualda Jarecka Cieślak, przewodnicząca rady organizacji pożytku publicznego.

Wyróżnieni zostali: Stanisław Wieczorek, skarbnik Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Babimoście, Grzegorz Doszel, z gminy Bojadła, Stowarzyszenie Miłośników Przytoku, Stowarzyszenie Regionu Cigacic, Miejsko - Szkolny Klub Sportowy ,,Orion’’, Anna Pietrusiewicz, trenerka i działaczka sportowa Uczniowskiego Klubu Sportowego Jedynka w Sulechowie, Stowarzyszenie Turystyczno Motorowodne ,,Odra Czerwieńsk’’, Rafał Trafała z Buchałowa oraz Maria Serafin ze Świdnicy.

- Dziękujemy wszystkim społecznikom, ludziom aktywnym, którzy potrafią odciągnąć innych od telewizora i komputera - mówi Dariusz Wróblewski, starosta zielonogórski. - W dziewięciu gminach składających się na powiat mamy aż 243 organizacje. Statuetki zostaną wręczone nagrodzonym uroczyście na dożynkach powiatowych, w sobotę w Świdnicy.

Czym zajmują się wyróżnieni laureaci? Maria Serafin to była nauczycielka, która po przejściu na emeryturę nie umiała siedzieć w domu. Założyła w Świdnicy klub seniora. Przez kilka lat udało jej się zachęcić do niego wiele osób. Dziś opiekuje się grupą malarską w klubue. Organizuje plenery malarskie i wystawy prac.

- W naszym Stowarzyszenia Regionu Cigacic zebrali się ludzie aktywni aż z pięciu wiosek - mówi Ewa Przybyła Mężyńska. - Mamy sekcję modelarstwa lotniczego, 11 lat działa nasz Teatr Wielki, mamy grupę wodniaków w naszym porcie. Teraz nasze działania kierujemy do młodych, chcemy ich przyciągnąć do siebie.

Rafał Trafała to szef stowarzyszenia Młodzi Potrafią z Buchałowa, która zajmuje się organizacją wolnego czasu dla młodzieży.
Anna Pietrusiewicz z Sulechowa to działaczka sportowa, której wychowankowie odnoszą duże sukcesy. Co roku na zawodach młodzi akrobaci z Sulechowa zdobywają medale. Również sportem zajmuje się inny sulechowski klub ,,Orion’’.
- Za dwa lata nasza orkiestra dęta będzie obchodziła 50-lecie istnienia. W 2019 r. chcemy zagrać w Warszawie, gdy Polska będzie obchodziła 100-lecie odzyskania niepodległości - powiedział Stanisław Wieczorek.

Inny z nagrodzonych - Grzegorz Doszel, to wójt Bojadeł i jednocześnie społecznik.
- My od 8 lat organizujemy w Przytoku imprezy kulturalne, turystyczne i sportowe - mówi Daria Landzwojczak - Sobiech z Przytoku. - Trudno je wymienić jednym tchem. Braliśmy też udział w akcji ratowania naszych kasztanowców i sadzeniu drzew.

Marek Białowąs

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.