Małgorzata Oberlan

„To po stronie powódki widać silny ładunek złej woli” - stwierdził sąd. Matka urządziła swym dzieciom rodzinne piekło

Zarzuty matki pod adresem syna okazały się nieprawdą. Rodzeństwo opowiedziało w sądzie o wszystkim... Fot. Archiwum Polska Press Zarzuty matki pod adresem syna okazały się nieprawdą. Rodzeństwo opowiedziało w sądzie o wszystkim...
Małgorzata Oberlan

„Żałuję, że cię urodziłam” - mówiła mu. Dzieci biła, bo uważała je za własność. Jak ustalił Sąd Okręgowy w Toruniu, to matka w tym konflikcie była winna.

Historia działa się we wsi pod Toruniem. Konflikt między matką a synem trwał latami. Zażywna staruszka, która przed laty podarowała synowi gospodarkę i dom, zażądała na drodze sądowej, by syn zrzekł się teraz połowy nieruchomości.

„Źródłem większości nieporozumień jest zdaniem sądu konfliktowe i despotyczne nastawienie powódki oraz fakt, że pomimo dobrowolnego zbycia synowi nieruchomości wciąż uważa się za faktycznego właściciela” - stwierdził Sąd Okręgowy w Toruniu. I oddalił wniosek pani Wandy. Oto szczegóły tej sprawy.

Matka: ubliża i szarpie

Ponad 7-hektarowe gospodarstwo i dom podarowało 40-letniemu dziś mężczyźnie oboje rodziców. Akt notarialny sporządzony został w 1999 roku. Główny wpływ na taką decyzję miał jednak ojciec. Po jego śmierci pod wspólnym dachem zaczęło się dziać coraz gorzej.

Pani Wanda to dziś staruszka, poruszająca się o kulach, ale i jeżdżąca sama rowerem. Aktywna i energiczna, jak odnotował sąd.

Seniorka wystąpiła do Sądu Okręgowego w Toruniu żądając, by syn złożył oświadczenie woli, w którym połowę podarowanego mu przed laty majątku przepisze na nią. Jak uzasadniła żądanie?

Twierdząc, że syn jej ubliża, szarpie, nie wozi do kościoła, nie rozmawia z nią, nie interesuje się jej stanem zdrowia.

Więcej - seniorka podniosła też, że syn kompletnie zaniedbał dom, a grunty leżą odłogiem. Jednym słowem: syn dopuszcza się wobec niej „rażącej niewdzięczności”, a podarowaną gospodarkę spisuje na straty.

Pozostało jeszcze 65% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Małgorzata Oberlan

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowosci.com.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.