To tutaj możecie skorzystać z bezpłatnej pomocy prawnej
Sprawdziliśmy, gdzie mieszkańcy powiatów inowrocławskiego, mogileńskiego i żnińskiego mogą korzystać z bezpłatnych porad prawnych.
Punkty udzielające darmowej pomocy prawnej właśnie rozpoczynają swoją działalność. Skierowane są one do osób, które z powodów barier finansowych nie mogły dotąd korzystać z profesjonalnej usługi prawnej. Mieszczą się one w następujących miejscach:
Starostwo Powiatowe w Inowrocławiu, ul. Prezydenta Franklina Roosevelta 36-38, godziny otwarcia: od poniedziałku do piątku od 9 do 13.
Urząd Gminy w Inowrocławiu, ul. Królowej Jadwigi 43, Inowrocław. Punkt będzie czynny 5 dni w tygodniu (szczegóły dotyczące godzin są jeszcze ustalane)
Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gniewkowie, ul. Dworcowa 8c (szczegóły są jeszcze ustalane).
Urząd Miejski w Janikowie, ul. Przemysłowa 6, godziny otwarcia: od poniedziałku do piątku od 9 do 13.
Zespół Oświaty i Wychowania w Kruszwicy, ul. Rybacka 20, Kruszwica (szczegóły są jeszcze ustalane).
Przedsiębiorstwo Usług Gminnych w Pakości, ul. Inowrocławska 14, godziny otwarcia: od poniedziałku do piątku od 9 do 13.
Starostwo Powiatowe w Mogilnie, ul. Gabriela Narutowicza 1, godziny otwarcia: od poniedziałku do piątku od 8 do 12.
Urząd Miejski w Strzelnie, ul. Cieślewicza 2, od poniedziałku do piątku od 8 do 12.
Miejski Dom Kultury w Barcinie, ul. Mogileńska 3, godziny otwarcia: w poniedziałki i piątki od 8 do 13, we wtorki i czwartki - od 8 do 10 oraz w środy - od 12 do 18.
Podwórze przychodni lekarskiej w Janowcu Wielkopolskim, ul. Gnieźnieńska 4a, godziny otwarcia: w poniedziałki od 12 do 16, w środy, czwartki i piątki od 8 do 12, w soboty - od 9 do 13, we wtorki - nieczynne.
Środowiskowy Dom Samopomocy w Żninie, ul. Szpitalna 32, godziny otwarcia: w poniedziałki, wtorki i czwartki od 8 do 12, w środy - od 11 do 14, a w piątki - od 10 do 14.
Przypomnijmy, że z nieodpłatnej pomocy prawnej w powyższych punktach korzystać mogą: młodzież do 26. roku życia, osoby posiadające ważną Kartę Dużej Rodziny, seniorzy po ukończeniu 65 lat, osoby fizyczne, którym w okresie roku poprzedzającego zostało przyznane świadczenie z pomocy społecznej na podstawie ustawy o pomocy społecznej, kombatanci, weterani oraz zagrożeni lub poszkodowani katastrofą naturalną czy klęską żywiołową.