Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Tomasz Lenz twierdził w sądzie, że jego wypowiedź o finansowaniu Radia Maryja miała szerszy kontekst

Czytaj dalej
Fot. Jacek Smarz
Waldemar Piórkowski

Tomasz Lenz twierdził w sądzie, że jego wypowiedź o finansowaniu Radia Maryja miała szerszy kontekst

Waldemar Piórkowski

Tomasz Lenz kandydat na prezydenta Torunia przegrał proces wyborczy z Komitetem Wyborczym Wyborców Michała Zaleskiego. Będzie zażalenie.

Pozew złożył KWW Michała Zaleskiego i dotyczył słów Tomasza Lenza wypowiedzianych podczas debaty prezydenckiej „Nowości” i Telewizji Toruń. Powiedział wówczas do prezydenta Torunia Michała Zaleskiego: „Jak pan wie, miasto dokłada się do rocznic Radia Maryja. Tutaj nie ma problemu, żeby jakieś środki finansowe zostały przekazane...”

I właśnie sprostowania jako nieprawdy słów o dokładaniu przez miasto środków finansowych do rocznic Radia Maryja domagał się w pozwie KWW Michała Zaleskiego.

Kandydat na prezydenta Torunia, Tomasz Lenz pojawił się w sądzie ze swoim pełnomocnikiem mecenasem Jackiem Krężlewskim
Jacek Smarz Komitet Wyborczy Wyborców Michała Zaleskiego reprezentowali na rozprawie mecenas Lech Lep i Zbigniew Fiderewicz

Tomasz Lenz i jego pełnomocnik w czasie wczorajszej rozprawy wielokrotnie przekonywali, że sporną wypowiedź trzeba rozpatrywać w szerszym kontekście i jest ona pewnym skrótem myślowym na potrzeby telewizyjnej debaty. Tomasz Lenz tłumaczyli też, że nie miał na myśli konkretnych sum dawanych na przykład z ręki do ręki, ale właśnie pewną pośrednią pomoc świadczoną w inny sposób. I podkreślał, że jest ona większa niż dla innych organizacji. Tomasz Lenz przekonywał również, że chodziło mu między innymi o darmową komunikację miejską na imprezy związane ze środowiskiem Radia Maryja, organizowanie zmian w ruchu w czasie ich trwania, wynajęcie Areny Toruń na jedną ze spotkań tej społeczności ze sporym rabatem lub wydrukowanie bibliofilskiego wydania dzieł Mikołaja Kopernika, które zostały sprezentowane Radiu Maryja.

Pozostało jeszcze 43% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Waldemar Piórkowski

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowosci.com.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.